Strażacy doznali obrażeń podczas akcji w Rostarzewie

IMG 2863

2 marca 2017 roku chwilę po godzinie 20 załogi Ochotniczych Straży Pożarnych z Rostarzewa i Rakoniewic oraz Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej wyjechały do akcji gaszenia pożaru budynku gospodarczego w Rostarzewie.

O godz. 20.12 na miejsce przybyła jednostka z Rostarzewa, której dowódca po rozpoznaniu sytuacji podał meldunek do stanowiska kierowania oraz polecił przygotować ludzi i sprzęt do podjęcia działań gaśniczych.

Z uwagi na rozwój pożaru potwierdził konieczność przybycia dodatkowych zastępów. Po konsultacji z właścicielem dowódca polecił dwóm ratownikom, otworzyć przyległe do palącego się budynku kojce z psami w celu ich ewakuacji. Przy próbie uwalniania drugiego zwierzęcia, na wspomnianych ratowników przewróciła się ściana nośna, która przygniotła ich kończyny dolne i tułów. Kierujący działaniami dalsze działania skupił na podjęciu jak najszybszego odgruzowania poszkodowanych kolegów, ich ewakuację w miejsce bezpieczne i udzielenie im pierwszej pomocy.

W międzyczasie dotarły pozostałe zastępy, które w pierwszej fazie podjęły równoległe działania gaśnicze i ratownicze w odniesieniu do poszkodowanych strażaków. Podano prądy gaśnicze na palący się obiekt oraz przyległą wiatę. W budynku znajdowała się słoma oraz drewno opałowe. Poszkodowani zostali przetransportowani przez zespoły ratownictwa medycznego do placówek medycznych w Grodzisku Wlkp. i Wolsztynie.

Przybyły na miejsce oficer w dyspozycji komendanta oprócz kierowania działaniami dokonał na miejscu czynności niezbędne do ustalenia okoliczności wypadku. Działania gaśnicze, prace rozbiórkowe trwały do godz. 00.35.
3 marca poszkodowanych strażaków odwiedzili pan Mariusz Zgaiński, starosta powiatu grodziskiego oraz st. bryg. Wojciech Nolka komendant powiatowy PSP w Grodzisku Wlkp.

Na chwilę obecną można potwierdzić odniesione obrażenia. Pierwszy z nich doznał odbicia żeber i złamaniu kości strzałkowej prawej nogi. Drugi ma złamane żebra, stłuczenia nogi i ręki.

Kolegom z „pola walki” życzymy szybkiego powrotu do pełni zdrowia. Trzymajcie się Chłopaki.

Opracowanie, fot.: st. kpt. Marcin Nowak – KP PSP w Grodzisku Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x