Nic nie stoi na przeszkodzie budowy biogazowni w Ruchocicach

umrakoniewice

27 lutego 2013 r. Rada Miejska w Rakoniewicach podjęła decyzję o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Ruchocicach. Celem opracowania planu było wprowadzenie możliwości zabudowy przemysłowej i produkcyjnej na cele wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej z odnawialnych źródeł energii jakim będzie planowana biogazownia oraz możliwości zabudowy przemysłowej i produkcyjnej w specjalistycznym gospodarstwie hodowlanym.

Projekt planu miejscowego został sporządzony zgodnie z wymogami ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko. Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko uzyskał opinie właściwych organów.

W procedurze opiniowania i udziale społeczeństwa nie zgłoszono uwag.

Projekt planu miejscowego składający się z projektu uchwały i załączników, uzyskał wszystkie wymagane opinie i uzgodnienia, a więc może być przedłożony Radzie Miejskiej w Rakoniewicach. Podczas sesji 4 czerwca radni uchwalą plan, co pozwoli na wydanie decyzji niezbędnych do budowy biogazowni.
Realizacja ustaleń planu miejscowego przyczyni się do rozwoju działalności gospodarczej i stworzenia nowych stanowisk pracy dla miejscowej ludności.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x