Co stało się z pieniędzmi?

UM Rakoniewice

Dyrektor przedszkola w Rakoniewicach podczas rutynowej kontroli mającej miejsce w placówce kilka miesięcy temu zwróciła uwagę na możliwość niewłaściwego wydatkowania środków, które pochodziły z opłat za pobyt dzieci w przedszkolu oraz za posiłki.

O sprawie poinformował w ubiegłym wydaniu tygodnik “Na temat”. 

Zebrane środki zostały przekazane do gminy w niepełnej wysokości. W czterech pierwszych miesiącach tego roku kwota wpłacona do gminy była niższa o 3 tysiące od tej, która powinna być przekazana – wykazała wewnętrzna kontrola. Osoba odpowiedzialna za ten stan rzeczy została zwolniona ze stanowiska.

O nieprawidłowościach został także poinformowany organ prowadzący, czyli gmina. Gmina postanowiła skontrolować także prawidłowość przekazywania środków za rok ubiegły. Okazało się, że brakuje 30 tys. złotych. Planowane są kolejne kontrole w tym zakresie dotyczące lat 2013 i 2014.

Sprawę wyjaśnia grodziska prokuratura, która została poinformowana o sprawie przez policję, wcześniej zawiadomioną przez dyrekcję przedszkola.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
sad
sad
3 lat temu

Ciekaw jestem ,kto mówi prawde P.Dyrektor czy P………………. smród idzie

Laura Von Glick
Laura Von Glick
3 lat temu

Interesujące. Najbardziej zaś nazwisko “osoby odpowiedzialnej za ten stan rzeczy”, tej, która “została zwolniona ze stanowiska”. Tu i ówdzie krążą różne plotki, może warto sprecyzować/ 😉

NowinyLokalne
NowinyLokalne
3 lat temu

Zgodnie z prawem nie wolno publikować w prasie danych ani wizerunku osób, przeciwko którym toczy się postępowanie przygotowawcze lub sądowe

3
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x