Sprawcy włamań w Rakoniewicach zatrzymani

policja grodzisk wlkp

Funkcjonariusze Policji z Rakoniewic zatrzymali sprawców kradzieży, do jakich dochodziło na terenie tego miasta. To dwaj mężczyźni. Jeden ma 40 lat, a drugi 18.

Sprawa sięga 2015 roku i jest rozwojowa. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

8 września br. rakoniewiccy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Rakoniewic, który na przestrzeni kilku miesięcy w roku 2015 na terenie jednej z rakoniewickich posesji dopuszczał się wielokrotnych kradzieży środków ochrony roślin, okablowania kamer monitoringu, czy chociażby kilkunastu kartonów rękawiczek lateksowych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

W trakcie czynności służbowych policjanci ustalili również innego sprawcę, który na tej samej posesji dokonywał kradzieży pieniędzy w gotówce. Straty wycenione przez właściciela to suma rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Sprawcą tych kradzieży okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Rakoniewice.

Sprawa ostatecznie znajdzie swój finał w Sądzie, nie mniej jednak śledczy informują, że sprawa w dalszym ciągu jest rozwojowa i nie wykluczone są dalsze zatrzymania. Za kradzież z włamaniem zgodnie z obowiązującym prawem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x