Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Rakoniewicach

Dnia  20.11.2018 roku w  Gminnej  Bibliotece Publicznej  w Rakoniewicach odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego  Klubu Książki. Tematem spotkania była książka Izabeli Sowy pt. ,,Powrót”.

Izabela Sowa  to polska pisarka, autorka popularnych powieści  obyczajowych, w których zachwyca swoją  wciągającą  fabułą, wyrazistymi bohaterami  i poczuciem humoru, które z łatwością doprowadzi do łez nawet najbardziej odporną czytelniczkę. Szczególny  rozgłos Sowa  zawdzięcza swojej  tzw. serii  owocowej, w  której główne  bohaterki każdego tomu, noszące  niezwykłe, smakowite imiona, zmagają się  z problemami  typowymi  dla  współczesnych  dwudziesto-  i  trzydziestolatek.  W  skład cyklu wchodzą : ,,Smak  świeżych  malin”,  ,,Cierpkość  wiśni” oraz  ,,Herbatniki  z jagodami”.

O Izabeli  Sowie wiadomo niewiele, ponieważ  ona  sama  niechętnie dzieli  się szczegółami ze swojego  życia. Najchętniej spędza czas w krakowskich bibliotekach, pisze natomiast – jak na prawdziwą sowę przystało – wieczorami.

„Powrót”  to  książka  opowiadająca o ludziach, którzy  inaczej niż pokolenie ich rodziców  wchodzą w  dojrzałość  i dorosłość. Najczęściej nie spełniają  pokładanych w nich oczekiwań swoich rodziców  i nie wpisują  się w oczywiste wzorce narzucone przez społeczeństwo. Niby są dorośli, ale  wciąż nie są tak traktowani – z drugiej strony oczekuje się od nich, że  dorosną. Że zaczną  spełniać  role życiowe, jakie w ich wieku spełniali ich rodzice. Ustabilizowane życie, praca na etacie, szczęśliwa rodzina, dom, dzieci. Są więc rozdarci między rodzicami  a  otaczającą  ich rzeczywistością i znajomymi. To książka o dorastaniu do własnej drogi. A każdy swoją drogę kiedyś musi odnaleźć  by kroczyć nią w pełni usatysfakcjonowany.

                         Na następne  spotkanie  zapraszamy 11 grudnia  2018 roku o godz.11.00.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.