Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Gminnej Bibliotece Publicznej

Podczas  marcowego  spotkania rakoniewickiego  Dyskusyjnego  Klubu  Książki dyskutowano na temat debiutanckiej książki  Iwony  Menzel „W poszukiwaniu  zapachu snów”.

Książka nie jest typową powieścią obyczajową, a raczej  mieszanką  różnych perypetii z życia  kobiety  rozdartej pomiędzy swoją przeszłością, a teraźniejszością,  oraz między swoimi marzeniami i szarą  rzeczywistością.

Bohaterka podejmowała różnorodne wybory dotyczące jej życia uczuciowego relacji z własnym dzieckiem. „W poszukiwaniu zapachu snów” – to słodko-gorzka opowieść o marzeniach, które nie zawsze warto spełniać i dążyć do ich realizacji. Czasem nasze wyobrażenia mocno rozmijają się z rzeczywistością, a cena jaką musimy za nie zapłacić, okazuje się zbyt wysoka.

   Z okazji  zbliżających się  Świąt Wielkanocnych , w trakcie spotkania przedstawiono prezentację multimedialną, o tradycjach wielkanocnych na świecie.

Celem rakoniewickiego DKK działającym przy Gminnej Bibliotece Publicznej  jest  promocja  literatury i przyjemności z jej czytania, integracji społecznej, a także pożytecznego zagospodarowaniu czasu  wolnego. Zależy nam także na wykreowaniu mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury.

Zapraszamy na następne spotkanie dnia  30  kwietnia 2019 roku  o godz.11.00.

Wybrane dla Ciebie