Sokół rozwinął skrzydła

100 5427

Sokół Rakoniewice 23 maja podejmował Sokoła Duszniki. Zespół z Rakoniewic w minionym tygodniu wzbogacił się o 3 pkt. za walkower z drużyną Spójni Strykowo i z dorobkiem 24 pkt. zajmował 11 miejsce. Sokół z Dusznik zajmował 6 miejsce z 34 punktami. Mecz znakomicie rozpoczęli goście stwarzając dwie znakomite sytuacje do zdobycia bramki. Niestety jak mówi przysłowie „ do trzech razy sztuka” i w 3 min meczu Sokół Rakoniewice przegrywa 1:0.

Radość gości nie trwała długo, gdyż w 11 min. rakoniewiczanie po strzale Piotra Tomiaka doprowadzają do wyrównania. Duszniki przeprowadzają kontrę w 33 min. i w sytuacji sam na sam znajduje się zawodnik gości, lecz znakomite wyjście bramkarza Sokoła Artura Ceglarka ratuje gospodarzy przed utratą drugiego gola. Kolejne minuty to gra w środku pola bez znaczącej przewagi któregoś z zespołów i wynik do przerwy 1:1.

Drugą połowę znakomicie rozpoczynają gospodarze – w 46 min. dośrodkowanie Oskara Wajsa na bramkę zamienia Sebastian Simiński. W 50 min. piękny strzał Adriana Gracza z 20 m i jest już 3:1 dla Sokoła Rakoniewice. Sokół gra zdecydowanie lepiej i nie zwalnia tempa. 53 min. spotkania dośrodkowanie z lewej strony i kolejna bramka, tym razem Bartosz Bimkiewicz wpisuje się na listę strzelców i mamy już 4:1. Kolejne minuty to niegroźne sytuacje z obu stron. Sokół Rakoniewice prowadząc wysoko, troszeczkę został uśpiony w 74 min. kiedy to goście strzelili bramkę na 4:2. Kiedy było już pewne, że Sokół Rakoniewice nie może już tego meczu przegrać, rakoniewiczanie w 87 min. rozgrywają akcję meczu. Przerzut krzyżowy przez pół boiska, do napastnika na lewym skrzydle, który pięknym strzałem w przeciwległy narożnik pokonuje bramkarza gości i mamy 5:2 dla drużyny Sokoła Rakoniewice.

Po bardzo dobrym meczu Sokół Rakoniewice pokonuje imiennika z Dusznik 5:2. Cieszyć może skuteczność zawodników z Rakoniewic i wygrana, która daje Sokołowi 27 pkt. i pewne miejsce w lidze okręgowej w następnym sezonie.