Sokół Rakoniewice zdemolował rywala

W niedzielę 13 sierpnia br. Sokół Rakoniewice, w ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem sezonu ligowego 2017/2018, podejmował na własnym boisku zespół Sokoła Wroniawy, występującego w A klasie leszczyńskiej.

Wynik meczu otworzył w piątej minucie spotkania, pewnym strzałem z rzutu wolnego, Patryk Lipiński. Na kolejną bramkę kibice czekali do 20. minuty spotkania, gdy na 2:0 podwyższył Piotr Tomiak. Gospodarze kontrolowali mecz, nie popełniali błędów dających możliwość stworzenia sytuacji bramkowych dla gości. Minęło 12 minut od ostatniej bramki i ponownie na listę strzelców wpisuje się Piotr Tomiak, a wynik w 32. minucie meczu to 3:0 dla Sokoła Rakoniewice. Jeszcze przed przerwą goście przeprowadzają akcję, gdzie w sytuacji sam na sam Patryk Borowczak skutecznie interweniuje i piłka wychodzi na rzut rożny. Do przerwy rezultat nie ulega zmianie i gospodarze pewnie prowadzą 3:0.

Po zmianie stron w 49 minucie goście wykonują rzut wolny z okolic 30 metra. Dośrodkowanie w pole karne i strzałem głową zawodnik z Wroniaw pokonuje golkipera Sokoła i jest już 3:1. Chwilę później ponownie w sytuacji sam na sam od utraty bramki gospodarzy ratuje Borowczak, jest to kolejne ostrzeżenie dla podopiecznych Macieja Świtały, że mecz się jeszcze nie skończył. W odpowiedzi minutę później Patryk Lipiński przy asyście kilku obrońców w polu karnym oddaje strzał, który ląduje w siatce i mamy 4:1.

Nie mijają dwie minuty i jest już 4:2, w zamieszaniu pod bramką Sokoła Rakoniewice piłka przy próbie wybicia odbija się od obrończy Sokoła i lobem przelatuje nad bramkarzem gospodarzy, wpadając wprost do bramki. Trzy minuty później ponownie na listę strzelców wpisuje się Patryk Lipiński, który z narożnika pola karnego uderza po „długim” narożniku bramki i piłka trafia do siatki. Wynik spotkania w 59 minucie 5:2 dla Sokoła Rakoniewice. W 70 minucie kolejne trafienie na koncie Sokoła Rakoniewice – tym razem na listę strzelców wpisuje się Adam Marciniak i jest już 6:2 dla miejscowych.

Trener Świtała dokonuje zmian i na placu gry pojawiają się coraz młodsi zawodnicy. W 80. minucie piętnastoletni Cezary Lechniak pokonuje bramkarza z Wroniaw i jest już 7:2. Mija minuta i rzut karny dla Sokoła Rakoniewice, do piłki podchodzi zdobywca trzech bramek w niedzielnym meczu Patryk Lipiński, który pewnym strzałem podwyższa wynik na 8:2 i tym samym zdobywa czwartą bramkę w meczu. Ostatnia akcja meczu i chyba najpiękniejsza bramka niedzielnego spotkania, a jej autorem Mikołaj Przybysz, który z lewego narożnika pola karnego w odległości około 25 metrów posyła piłkę w samo okienko bramki gości. Sędzia spotkania po tej bramce kończy mecz i Sokół Rakoniewice wygrywa z imiennikiem z Wroniaw 9:2.

W nadchodzącą sobotę (19.08) Sokół Rakoniewice podejmować będzie na własnym boisku w pierwszym meczu ligowym drużynę Lipna Stęszew. Początek spotkania o godzinie 16.00.