Sokół Rakoniewice rozpoczął sezon piłkarski

W sobotę (20.08.) Sokół Rakoniewice w pierwszej kolejce rozgrywek ligowych 2016/2017 podejmował na własnym boisku spadkowicza z czwartej ligi zespół Mawitu Lwówek.

W zespole z Lwówka występuje obecnie były gracz Sokoła i najskuteczniejszy strzelec – Adrian Gracz.

Od pierwszych minut spotkania zawodnicy z Rakoniewic chcieli objąć prowadzenie w spotkaniu, lecz strzały oddawane na bramkę gości albo były niecelne, albo na drodze piłki stawał bramkarz Mawitu Mikołaj Kłodziński.

Dużo walki w środkowej strefie boiska, brak zdobyczy bramkowych – tak w skrócie wyglądała pierwsza połowę spotkania.
Drugą połowę znakomicie rozpoczęli goście, którzy trzy minuty po wznowieniu meczu objęli prowadzenie 1:0. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Sokoła Patrykiem Borowczakiem znalazł się Adrian Gracz, który takich sytuacji nie marnuje. Sokół w dalszej części spotkania wypracowywał sobie sytuacje strzeleckie, lecz tak jak w pierwszej połowie były to strzały niezagrażające bramce Mawitu.

W trudnej sytuacji znalazł się Sokół w 60 minucie spotkania, kiedy za faul w środkowej strefie boiska drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Aleksy Szczygieł. Po pięciu minutach gry w osłabieniu podopieczni Macieja Świtały tracą kolejną bramkę. Po raz drugi Adrian Gracz dochodzi do sytuacji sam na sam i ją wykorzystuje. Sokół rzucił się do odrabiania strat, ale strzały jego zawodników nie były w stanie znaleźć drogi do bramki gości. Ostatecznie po dwóch bramkach byłego gracza Sokoła, gospodarze przegrywają 2:0. Kolejne spotkanie Sokół rozegra w Gałowie z zespołem Kłosa.

Skład Sokoła: Borowczak Patryk, Flieger Jakub, Lipiński Patryk , Bimkiewicz Bartosz, Rubinowski Dawid, Kaczmarek Mateusz, Szczygieł Aleksy, Utrata Tobiasz, Wajs Oskar, Szymański Patryk, Mikołajczak Tomasz, Moszka Krzysztof, Borowski Daniel, Konieczny Norbert, Fórmaniak Marcin, Hantsch Patryk, Nowacki Jakub.

Wybrane dla Ciebie