Sokół Rakoniewice rozpoczął sezon piłkarski

IMG 2089

W sobotę (20.08.) Sokół Rakoniewice w pierwszej kolejce rozgrywek ligowych 2016/2017 podejmował na własnym boisku spadkowicza z czwartej ligi zespół Mawitu Lwówek.

W zespole z Lwówka występuje obecnie były gracz Sokoła i najskuteczniejszy strzelec – Adrian Gracz.

Od pierwszych minut spotkania zawodnicy z Rakoniewic chcieli objąć prowadzenie w spotkaniu, lecz strzały oddawane na bramkę gości albo były niecelne, albo na drodze piłki stawał bramkarz Mawitu Mikołaj Kłodziński.

Dużo walki w środkowej strefie boiska, brak zdobyczy bramkowych – tak w skrócie wyglądała pierwsza połowę spotkania.
Drugą połowę znakomicie rozpoczęli goście, którzy trzy minuty po wznowieniu meczu objęli prowadzenie 1:0. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Sokoła Patrykiem Borowczakiem znalazł się Adrian Gracz, który takich sytuacji nie marnuje. Sokół w dalszej części spotkania wypracowywał sobie sytuacje strzeleckie, lecz tak jak w pierwszej połowie były to strzały niezagrażające bramce Mawitu.

W trudnej sytuacji znalazł się Sokół w 60 minucie spotkania, kiedy za faul w środkowej strefie boiska drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Aleksy Szczygieł. Po pięciu minutach gry w osłabieniu podopieczni Macieja Świtały tracą kolejną bramkę. Po raz drugi Adrian Gracz dochodzi do sytuacji sam na sam i ją wykorzystuje. Sokół rzucił się do odrabiania strat, ale strzały jego zawodników nie były w stanie znaleźć drogi do bramki gości. Ostatecznie po dwóch bramkach byłego gracza Sokoła, gospodarze przegrywają 2:0. Kolejne spotkanie Sokół rozegra w Gałowie z zespołem Kłosa.

Skład Sokoła: Borowczak Patryk, Flieger Jakub, Lipiński Patryk , Bimkiewicz Bartosz, Rubinowski Dawid, Kaczmarek Mateusz, Szczygieł Aleksy, Utrata Tobiasz, Wajs Oskar, Szymański Patryk, Mikołajczak Tomasz, Moszka Krzysztof, Borowski Daniel, Konieczny Norbert, Fórmaniak Marcin, Hantsch Patryk, Nowacki Jakub.