Sokół przełamał złą passę po nerwowej i zaciętej grze

100 7782

W sobotnie popołudnie (03.10) Sokół Rakoniewice podejmował na własnym stadionie czwarty zespół ligi Wełnę Rogoźno. Zawodnicy Sokoła po trzech porażkach na własnym boisku chcieli przerwać złą passę. Pierwsze minuty należały do zawodników z Rakoniewic, którzy w 10 min. spotkania objęli prowadzenie po strzale Adriana Gracza. Mamy 1:0 dla Sokoła.

Po stracie bramki inicjatywę na chwilę przejęli goście, którzy w 21 min. mogli doprowadzić do remisu lecz strzał zawodnika Wełny trafił w boczną siatkę. W 28 min. Sokół ma rzut rożny, po którym zawodnik z Rogoźna kieruje piłkę do własnej bramki i mamy już 2:0 dla Sokoła. Prowadzenie Sokoła dodało zawodnikom pewności siebie i już w 32 min. po kolejnym trafieniu Adriana Gracza Sokół prowadził 3:0. Pod koniec pierwszej połowy w zderzeniu z napastnikiem Sokoła ucierpiał bramkarz Wełny, który opuścił boisko. Niestety uraz był na tyle poważny, że wezwano karetkę pogotowia, która zabrała bramkarza gości na badania do szpitala.

Druga połowa to bardzo ostra gra z obu stron. Sokół prowadząc 3:0 nie mógł być pewny wygranej, gdyż w trzech ostatnich meczach na własnym boisku prowadząc, mecze przegrywał. Zaledwie 5 minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania, goście strzelają bramkę na 3:1 dla Sokoła. Mecz staje się jeszcze bardziej zacięty. Goście w 63 minucie meczu zdobywają bramkę kontaktową i wynik meczu już tylko 3:2 dla zawodników z Rakoniewic. Czarny scenariusz, który miał miejsce w poprzednich spotkaniach jest coraz bardziej realny. Po kilku minutach gry zawodnik Sokoła otrzymuje drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną i Sokół gra w dziesiątkę.

Goście atakują bramkę Sokoła, czując możliwość wywiezienia co najmniej remisu. Mecz jest bardzo nerwowy i zacięty, a to powoduje większą ilość fauli. Po jednym z nich kolejny zawodnik Sokoła otrzymuje drugą żółtą kartkę i niestety również musi opuścić boisko. Sokół mecz kończy w dziewiątkę. Pomimo gry w osłabieniu przez zespół Sokoła wynik spotkania nie ulega już zmianie i rakoniewiczanie wygrywają pierwsze spotkanie na własnym boisku, tym samym przełamując złą passę.