Sokół gromi imiennika z Dusznik

W sobotę 04.06 o godzinie 16.00 na stadionie Sokoła Rakoniewice rozegrana została 24 kolejka poznańskiej grupy zachód pomiędzy miejscowym Sokołem a imiennikiem z Dusznik. Przed rozpoczęciem spotkania zawodnicy minutą ciszy uczcili śmierć byłego zawodnika Sokoła Leszka Łabendy.

Piłkarze z Rakoniewic od samego początku próbowali pokazać na kogo boisku rozgrywany jest mecz. Pierwszą znakomitą akcję przeprowadzają w 12. minucie meczu, gdy do podania na wolne pole dochodzi Dominik Nowacki i strzela bramkę na 1:0 dla Sokoła Rakoniewice. Kolejne minuty to próby z obu stron, które kończą się niecelnymi strzałami lub skuteczną interwencją bramkarzy obu drużyn. W 45. minucie meczu dośrodkowanie z prawej strony boiska trafia na głowę Adriana Gracza, który bez problemów umieszcza piłkę w siatce i do przerwy rakoniewicki Sokół, prowadzi 2:0.

Worek z bramkami na początku drugiej połowy rozwiązuje Oskar Wajs, podwyższając wynik na 3:0 dla miejscowych. Mija 15 minut i po raz drugi na listę strzelców wpisuje się Adrian Gracz, dając prowadzenie 4:0, ale to nie wszystko co miał do powiedzenie w tym dniu Adrian. W 75. minucie, a następnie w 77. minucie meczu podwyższa kolejno na 5:0 oraz 6:0 dla Sokoła Rakoniewice. Goście, co prawda zdołali zdobyć honorową bramkę, ale to tylko zadziałało jak woda na młyn, gdyż bramkę na 7:1 strzelają miejscowi. Ostatecznie Sokół Rakoniewice pokonuje piłkarzy Sokoła Dusznik 7:1.

Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwa mecze na wyjeździe z Czarnymi Wróblewo oraz na stadionie w Rakoniewicach z zespołem Sparty Szamotuły.