Sokół fatalnie rozpoczyna wiosnę

Po przegranym 2:0 w pierwszym meczu rundy rewanżowej 31 marca br. z Lipnem Stęszew dla Sokoła Rakoniewice przyszedł czas na pierwszy mecz przed własną publicznością.

Mecz odbył się w ramach rozgrywek klasy okręgowej 2017/2018, grupa: Poznań (zachód)

W słoneczną sobotę 7 kwietnia br.podopieczni Macieja Świtały podejmowali zespół Czarnych Wróblewo. Miejsca w tabeli pozwalały z optymizmem patrzeć na wynik sobotniego spotkania.

Od początku spotkania gra obu zespołów była bardzo niedokładna. Niecelne podania powodowały brak sytuacji bramowych. W 42. minucie Sokół wykonuje rzut rożny. Dośrodkowanie jest na tyle zaskakujące, że piłka trafia po nim w poprzeczkę. Po ponownym dośrodkowaniu zawodnika Sokoła piłka zostaje wybita z pola bramkowego, ale trafia pod nogi zawodnika Sokoła. Ten z okolic 25 metrów oddaje celny strzał, który z trudem broni bramkarz Czarnych Krzysztof Anioł.

Ostatnia minuta pierwszej połowy i rzut wolny dla gości z niebezpiecznej odległości od bramki bramkarza Sokoła Patryka Borowczaka. Strzał na bramkę Sokoła jest na tyle precyzyjny, że interwencja bramkarza nie przynosi oczekiwanego rezultatu, a piłka trafia do bramki Sokoła. To trafienie kończy pierwszą połowę spotkania. Bramka do szatni ustala wynik po pierwszej połowie na 1:0 dla gości.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie zmieniają obrazu gry. Z obu stron, widoczny był brak dokładności. W 61. minucie faulowany w drużynie Sokoła zostaje Adrian Gracz. Zawodnik drużyny Czarnych Paweł Mrozek ukarany zostaje żółtą kartką. Jest to druga żółta kartka tego zawodnika, dlatego sędzia zmuszony jest pokazać kartkę czerwoną. Czerwona kartka dla zawodnika z Wróblewa oznaczała grę gospodarzy w przewadze przez ok. 30 minut i tyle czasu musiało wystarczyć na odrobienie strat.

Z minuty na minutę gra stawała się bardziej nerwowa. To skutkowało żółtą kartką dla Patryka Borowczaka za obraźliwe słowa w kierunku sędziego. Ostatnie minuty to rozpaczliwą gra Sokoła próbującego strzelić bramkę i umiejętna gra na utrzymanie korzystnego wyniku przez piłkarzy Czarnych.

W doliczonym czasie gry Sokół marnuje wyśmienitą sytuację. Po dośrodkowaniu do ziemi Aleksa Szczygła Mateusz Kaczmarek będąc przed bramką gości nie trafia w piłkę. Po tej akcji sędzia kończy spotkanie. Sokół przegrywa 0:1. To druga porażka rakoniewickiego zespołu w rundzie rewanżowej.

Skład Sokoła: Patryk Borowczak, Jakub Flieger, Alan Miecznikowski, Bartosz Bimkiewicz, Adrian Gracz, Adam Marciniak, Oskar Wajs, Mateusz Kaczmarek, Tobiasz Utrata, Aleksy Szczygieł, Norbert Konieczny, Łukasz Dembowiak, Marek Śledź, Tomasz Mikołąjczak, Mikołaj Przybysz, Szymon Kaczmarek, Gerard Kawala, Patryk Kmiecik.

Skład Czarnych: Krzysztof Anioł, Kamil Jaksz, Marcin Malujdy, Krystian Remisz, Maksymilan Biedziak, Robert Antoszewski, Mateusz Sobieski, Kornel Biedziak, Mateusz Bugaj, Dawid Portko, Paweł Mrozek, Hubert  Przybysz, Marcin Jenek, Jacek Góral, Jarosłąw Tyrchan, Dariusz Łożyński, Dariusz Woźny.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.