Smoki Rakoniewice na Bydgoszcz Cup 2013.

PICT0290

 W sobotę 20.04.2013 r. trzech zawodników z naszego Klubu – Cezary Zygmunt, Dominik Piosik, Kamil Szczepaniak, wystartowało w szóstej edycji Międzynarodowego Turnieju w Taekwondo Olimpijskim Bydgoszcz Cup 2013 w konkurencji Kyorugi – walka sportowa. Bydgoszcz Cup jest turniejem klasy “A” i zaliczany jest do rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.

Przez całą sobotę na czterech matach rywalizowało ze sobą ponad 400 zawodników reprezentujących 50 klubów z Polski, Białorusi, Litwy i Łotwy.

 Smoki wystartowały w kategorii Junior Młodszy ( kadet ). Niestety Czarkowi Zygmuntowi i Dominikowi Piosikowi nie udało się przejść do dalszych medalowych miejsc, polegli w walkach z bardziej doświadczonymi rywalami. Kamil Szczepaniak wygrał wszystkie cztery walki, rozgrywane w systemie pucharowym i zdobył pierwsze miejsce i złoty medal w swojej kategorii wagowej.

[good-old-gallery id=”7669″]

Nadmienić należy, że był to pierwszy występ zawodników UKS SMOKI RAKONIEWICE w turnieju Międzynarodowym o takiej randze.

W sumie podopieczni Trenera Krzysztofa Frankiewicza ( Kościan, Wolsztyn i Rakoniewice ) w Turnieju Bydgoszcz CUP 2013 zdobyli pięć medali : Złoto – Kamil Szczepaniak, Srebro – Patrycja Piskorz i Marek Obliński, brąz – Dominika Piskorz i Dominika Szynkowska.

– Start moich adeptów uważam za bardzo udany – ocenia Krzysztof Frankiewicz – Pięć medali w tak prestiżowej imprezie mogę uznać za sukces. To był dobry sprawdzian przed mistrzostwami Polski juniorów, pozostaje mieć nadzieje że będzie równie dobrze.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki za dalsze występy na macie.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x