Śledztwo trwa

Wciąż gromadzone są materiały w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości, jakich miała się dopuścić jedna z byłych już pracownic rakoniewickiego przedszkola kilka miesięcy temu – informuje nas rzecznik grodziskiej policji, pytany o postępy w sprawie, która do opinii publicznej trafiła na przełomie października i listopada ubiegłego roku.

Dyrektor przedszkola w Rakoniewicach podczas rutynowej kontroli, mającej miejsce w placówce kilka miesięcy wcześniej, zwróciła uwagę na możliwość niewłaściwego wydatkowania środków, które pochodziły z opłat za pobyt dzieci w przedszkolu oraz za posiłki.

Zebrane środki zostały przekazane do gminy w niepełnej wysokości. W czterech pierwszych miesiącach roku 2016 kwota wpłacona do gminy była niższa o 3 tysiące od tej, która powinna być przekazana – wykazała wewnętrzna kontrola. Osoba odpowiedzialna za ten stan rzeczy została zwolniona ze stanowiska.

O nieprawidłowościach został poinformowany organ prowadzący, czyli gmina, który postanowił skontrolować także prawidłowość  przekazywania środków we wcześniejszym okresie. Okazało się, że w roku 2015 brakowało ok. 30 tys. złotych. Rzeczywistą skalę ewentualnych nieprawidłowości poznamy zapewne po zakończeniu śledztwa prowadzonego  przez grodziską policję pod nadzorem prokuratury.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.