Kolejne inwestycje w gminie Rakoniewice

ikona

Radni gminy Rakoniewice wprowadzili podczas ostatniej sesji sporo zmian do budżetu na 2014 r. Zmiany dotyczą wprowadzenia do budżetu ważnych, z punktu widzenia lokalnego społeczeństwa, inwestycji. W Rakoniewicach powstanie żłobek, który rozwiąże kwestię opieki nad najmłodszymi dziećmi – podobnie jak rozwiązany został problem miejsc w przedszkolu. W tym roku w gminie Rakoniewice wszystkie dzieci, których rodzice ubiegali się o przyjęcie do przedszkoli – zostały przyjęte.

W budżecie znalazły się m. in takie inwestycje jak dom przedpogrzebowy w Rakoniewicach, os. Żegockiego w Rostarzewie, przebudowa ul. Lipowej w Ruchocicach za 600 tys. złotych, budowa ulicy Szkolnej wraz z kanalizacją deszczową w Jabłonnie za 860 tys złotych, modernizacja świetlic wiejskich w Błońsku, Kuźnicy Zbąskiej, Łąkiem Nowym, Narożnikach, Ruchocicach, Terespolu i Wiosce. Szkoła w Jabłonnie otrzyma środki na remont w wysokości ponad 200 tys. złotych.

Zdjęcia z sesji:

Planowany remont domku ogrodnika w rakoniewickim parku zostanie zastąpiony wybudowaniem w tym miejscu nowego obiektu od podstaw. Budynek będzie przeznaczony na potrzeby Ośrodka Pomocy Społecznej.

Mówi dr Gerard Tomiak – burmistrz:

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
rak
rak
6 lat temu

całkiem niedawno na tejże stronie pojawił się artykuł, w którym przewidywano wiele więcej inwestycji, m.in. nawierzchnię jednej z ulic w centrum Rakoniewic. No ale to tylko obietnice, które jak zwykle poszły w niepamięć…

1
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x