Ruchocice: XIII edycja Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

IMG 4

Na terenie Zespołu Szkół w Ruchocicach w gminie Rakoniewice odbyła się XIII edycja Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Po wyrównanej rywalizacji, tego roku, pierwsze miejsce w kategorii Szkół Podstawowych oraz Szkół Gimnazjalnych zdobyli uczniowie z Rakoniewic.

W dniu dzisiejszym 22 marca br punktualnie o godz. 09.00 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Ruchocicach nastąpiła inauguracja XIII-go Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tegorocznej edycji udział wzięli reprezentanci szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu gminy Rakoniewice

Podobnie jak w roku ubiegłym podczas turnieju rozegrane zostały wszystkie stałe konkurencje z wyjątkiem zmagań podczas jazdy na „miasteczku ruchu drogowego”, z którego zrezygnowano z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe. W pierwszej kolejności uczestnicy musieli zmierzyć się z testem wiedzy o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W drugiej części uczniowie mieli do pokonania na rowerze specjalnie przygotowany tor przeszkód. W trzeciej części każdy z uczestników odpowiadał na pytania dot. pierwszej pomocy w teorii jak i w praktyce.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji okazało się , że największą ilość punktów w kategorii szkół podstawowych zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Rakoniewicach, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Ruchocicach, trzecie Szkoła Podstawowa w Rostarzewie, czwarte Szkoła Podstawowa w miejscowości Łąkie. Wśród szkół gimnazjalnych zwyciężyli uczniowie z Gimnazjum w Rakoniewicach, drugie miejsce zajęło Gimnazjum z Ruchocic, a trzecie miejsce przypadło gimnazjalistom z Rostarzewa.

[good-old-gallery id=”7452″]

Na zakończenie tegorocznego Turnieju, gospodarz pani Dyrektor mgr Mirosława Gradzik zaprosiła przybyłych gości do zaszczytnego udziału w wręczaniu nagród. Z ramienia Policji na turnieju pojawili się: kierownik Posterunku Policji w Rakoniewicach asp. sztab. Maciej Wójcik wraz z dzielnicowym asp. Mariuszem Lepą oraz policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

W opinii sędziów XIII edycja turnieju stała na bardzo wysokim poziomie, jest to o tyle ważne, że już niebawem większość uczestników konkursu na co dzień będzie uczestniczyć w wycieczkach rowerowych zarówno indywidualnych jak i zorganizowanych, a wtedy nabyta wiedza z pewnością przyczyni się do bardziej bezpiecznej i rozważnej jazdy na drogach powiatu grodziskiego. Turniej Bezpieczeństwa w ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym odbędzie się 20 kwietnia 2013 roku w Grodzisku Wielkopolskim.

KPP Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x