Ruchocice i Jabłonna się wyróżniają.

MG 1190

Opublikowane rezultaty sprawdzianu po ukończeniu szkoły podstawowej wykazały, że w gminie Rakoniewice są dwie szkoły, które osiągnęły najlepszy rezultat w powiecie. Są nimi Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Zespole Przedszkolno-Szkolno-Gimnazjalnym w Ruchocicach, która jako jedna z nielicznych w powiecie ze średnim wynikiem punktowym 25,64 uzyskała rezultat wyższy od średniej krajowej, która wyniosła 24,03 pkt.


Podobnie Szkoła Podstawowa im. Krzysztofa Żegockiego w Zespole Przedszkolno-Szkolno-Gimnazjalnym w Rostarzewie ze średnią 25,04.

Z drugiej strony szkoła z najniższym wynikiem w gminie – Szkoła Podstawowa im. Marcina Rożka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jabłonnie uzyskała wynik 19,53 pkt. i znalazła się w gronie trzech szkół powiatu w najniższym rezultatem.

Sprawdzian ten bada następujące umiejętności: czytanie ze zrozumieniem, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie informacji w praktyce. Maksymalnie można w nim uzyskać 40 punktów. Pojawiają się na nim zadania z języka polskiego i matematyki, czasem z przyrody i historii. W tym roku były to zadania tylko z j. polskiego i matematyki.

Prace oceniane są przez nauczycieli Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, niepowiązanych personalnie z ocenianymi szkołami.

Średnie wyniki wszystkich szkół powiatu grodziskiego do pobrania

Podobne tematy:

JABŁONNA: PLAN WŁADZ GMINY RAKONIEWICE SPOTKAŁ SIĘ ZE SPRZECIWEM

LIST MIESZKAŃCÓW WIOSKI  W SPRAWIE PROPONOWANYCH ZMIAN W OŚWIACIE

RADNI ZMIENILI OBWODY SZKOLNE

UCHYLENIE ZMIAN OBWODÓW

Na zdjęciu: Mirosław Basiński – Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, fot. Nowiny Lokalne

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x