Rozpoczęcie roku szkolnego w Rakoniewicach

Po dwóch miesiącach odpoczynku i beztroski uczniowie zainaugurowali nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej w Rakoniewicach.

W poniedziałek 4 września po mszy św., która rozpoczęła się o godzinie 9.00 w Kościele pw. św. Marcina i św. Stanisława Biskupa w Rakoniewicach uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się na plac apelowy przy szkole podstawowej.

Tam nastąpiła dalsza część uroczystości. Szczególnie ciepło i serdecznie najmłodszych uczniów, którzy wraz ze swoimi rodzicami po raz pierwszy świętowali początek roku szkolnego, przywitała Dyrektor szkoły Bernadeta Bielec.

Do następnych wakacji pozostało tylko 10 miesięcy, mówiła dyrektor, ale z perspektywy siedmiolatka 10 miesięcy wydaje się bardzo długim okresem, a osiem lat to niemal wieczność…

Do zebranych na placu nauczycieli, rodziców i uczniów zwrócił się również Burmistrz Rakoniewic Gerard Tomiak, który obdarował Dyrektora Szkoły Podstawowej w Rakoniewicach Bernadetę Bielec aktem założycielskim. Szkoła zmieniła bowiem nazwę z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Rakoniewicach na Szkołę Podstawową w Rakoniewicach.

Ostatnim punktem uroczystości były spotkania uczniów z wychowawcami.

Przeglądanie zdjęć jest możliwe po kliknięciu prawej strzałki na zdjęciu:
Rozpoczęcie roku szkolnego

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *