Rozmowy w sprawie budowy ścieżki do Kuźnicy Zbąskiej

W Rakoniewicach odbyły się rozmowy burmistrzów gmin Rakoniewice i Nowy Tomyśl, których przedmiotem była możliwość budowy ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi z Nowego Tomyśla do Kuźnicy Zbąskiej.

Obecnie w przygotowaniu jest odcinek z Nowego Tomyśla do Borui Kościelnej, a władze Gminy Nowy Tomyśl planują budowę dalszego ciągu, aż do granicy gminy, w kierunku Kuźnicy Zbąskiej. Burmistrz Rakoniewic wyszedł z inicjatywą kontynuacji ścieżki od granicy Gminy Nowy Tomyśl do Kuźnicy Zbąskiej.

Burmistrz Rakoniewic dr Gerard Tomiak zwrócił się z pisemną propozycją do Burmistrza Nowego Tomyśla dra Włodzimierza Hibnera, dotyczącą możliwości nawiązania współpracy przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż trasy do Kuźnicy Zbąskiej. W związku z tym burmistrz Włodzimierz Hibner, w towarzystwie mecenasa Kamila Sokołowskiego postanowił, w poniedziałek 15 kwietnia, przyjechać do Urzędu Miejskiego w Rakoniewicach na spotkanie w tej sprawie. W posiedzeniu udział wzięli także Burmistrz Rakoniewic Gerard Tomiak oraz Sekretarz Gminy Jarosław Marciniak. Rozmowy dotyczyły możliwości wspólnego zrealizowania budowy wspomnianej ścieżki. Zgodnie z założeniami inwestycja miałaby zostać sfinansowana z budżetów obu gmin, a jej głównym celem byłaby poprawa bezpieczeństwa użytkowników ruchu na trasie biegnącej do Kuźnicy Zbąskiej.

-informuje w komunikacie Gmina Rakoniewice

Fot. UM Rakoniewice

Wybrane dla Ciebie