Rostarzewska orkiestra wyrusza w największe w historii zespołu tournée koncertowe

Na przełomie kwietnia i maja 2018 r. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rostarzewa wyrusza w największe w historii zespołu tournée koncertowe.

W tym wiosennym czasie zespół z Rostarzewa odwiedzi ze swoją muzyką  Rosję i jej piękną stolicę – Moskwę.

Głównym organizatorem wyjazdu jest Wielkopolski Związek Chórów i Orkiestr z siedzibą w Lesznie, a pilotażem projektu zajął się jego prezes, Tadeusz Paprocki. Przedsięwzięcie nie doszłoby do skutku, gdyby nie ogrom dofinansowań, za które Orkiestra serdecznie dziękuje: Burmistrzowi i Radzie Miejskiej Gminy Rakoniewice, Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego, Staroście Powiatu Grodziskiego oraz organizatorom Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr EUROORKIESTRA Źukovsky 2018 – ROSJA.

Nie sposób nie wspomnieć tutaj o wkładzie własnym, jaki wnieśli do projektu uczestnicy wyjazdu. Kwota środków jakie dołożyli członkowie orkiestry z własnej kieszeni to 18900 zł.

Dzięki przychylności Konsula Generalnego Federacji Rosyjskiej w Poznaniu Orkiestra z Rostarzewa została zwolniona z opłaty wizowej.

Prócz udziału w prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu EUROORKIESTRA Źukovsky 2018 Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rostarzewa zaprezentuje swój repertuar mieszkańcom  Szczełkowa, miasta zaprzyjaźnionego z Rakoniewicami i Powiatem Grodziskim a w drodze do Rosji zatrzyma się w Wilnie, gdzie będzie miała okazję zagrać koncert na Placu Ratuszowym.

Serdecznie zapraszamy na stronę internetową zespołu : http://www.orkiestrarostarzewo.com​

Źródło informacji: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rostarzewa

Wybrane dla Ciebie