Policjanci w Rostarzewie

IMG 0729

Grodziscy Policjanci są realizatorem wielu przedsięwzięć profilaktyczno edukacyjnych skierowanych dla większych jak i najmłodszych mieszkańców powiatu grodziskiego. Od kilku lat na terenie placówek oświatowych i tym samym zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego realizowany jest Krajowy Program Zapobiegania Niedostosowaniu Społecznemu i Przestępczości wśród dzieci i młodzieży w ramach, którego podczas pogadanek omawiane są zasady bezpieczeństwa ogólnego w tym w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze w ramach podjętych w tym zakresie działań spotykają się z dziećmi na terenie placówek oświatowych. Tym razem mundurowi odwiedzili przedszkole oraz szkołę podstawową w Rostarzewie w gm. Rakoniewice gdzie podczas pogadanki dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy policjantów, oraz usłyszały wiele cennych rad na temat bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez drogę.

[good-old-gallery id=”5986″]

W trakcie spotkania policjanci omawiali podstawowe zasady bezpieczeństwa rozpoczynając od prawidłowego przejścia przez ulicę poprzez zakładanie elementów odblaskowych, a kończąc na zapinaniu pasów bezpieczeństwa w fotelikach samochodowych. Funkcjonariusze omawiali zagadnienia związane z bezpieczną zabawą, podając przykłady w taki sposób należy się bawić, aby nikomu
nie stała się krzywda. Dzieciom przypominano również o bezpieczeństwie w domu, przestrzegano przednie nieodpowiedzialną zabawą w domu czy na placach zabaw.

Informowano o bezwzględnym zakazie wpuszczania do mieszkania osób nieznajomych, podkreślając jak ważnym elementem mającym wpływ na ich bezpieczeństwo jest sprawdzenie kto stoi za drzwiami przez tak zwanego „judasza”.

W trakcie spotkania w którym wzięło udział kilkadziesiąt dzieci funkcjonariusz podkreślał jak ważną rolę spełniają numery alarmowe: 997 – policja, 998 – straż pożarna, 999 – pogotowie ratunkowe, przypominając iż telefon jest przedmiotem służącym do komunikacji, a nie służy do wydzwaniania na numery alarmowe bez konkretniej potrzeby.

Wspólne spotkanie z dziećmi cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci, które usłyszały wiele cennych porad w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Spotkanie w Szkole Podstawowej w Rostarzewie było kolejnym z kilkunastu spotkań jakie planują policjanci w ramach „Bezpiecznego rozpoczęcia roku szkolnego 2012”.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x