Rostarzewo – pijana kobieta wjechała w płot

W miejscowości Rostarzewo doszło do nietypowego zdarzenia drogowego. Kierująca Fordem Fiesta, chcąc zaparkować swój samochód, wjechała w betonowy płot należący do jednej z posesji. Jak się okazało kobieta była kompletnie pijana.

Dzień „Bożego Ciała” dla wielu mieszkańców jest dniem wolnym od codziennej pracy. Nie wszyscy jednak potrafią ten czas wykorzystać będąc zupełnie trzeźwym. Tego dnia, w godzinach jeszcze przedpołudniowych, 47 – letnia kobieta chcąc zaparkować swój samochód, nie opanowała pojazdu i uderzyła jego przodem wprost w betonowy płot. Słysząc huk, właściciel posesji wybiegł na zewnątrz. Własnym oczom nie wierzył. Kobieta wyszła z pojazdu, zakluczyła samochód, a kluczyki wręczyła właścicielowi posesji mówiąc bełkotliwym głosem, że jutro pokryje koszta uszkodzonego płotu. Po rozmowie oddaliła się. Przybyły na miejsce dzielnicowy z Posterunku Policji w Rakoniewicach natychmiast ustalił i zatrzymał kobietę, która podążała w kierunku miejscowości Głodno. W rozmowie z policjantem Zofia G. przyznała się do całego zdarzenia stwierdzając jednocześnie, że nic takiego się nie stało, a za uszkodzenia zapłaci później.

Zważając na zachowanie kobiety, od której była wyczuwalna wyraźna woń alkoholu, po przeprowadzonym badaniu okazało się, że wyżej wymieniona sprawczyni zdarzenia uzyskała wynik prawie 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pojazd zabezpieczono, natomiast 47-letnią mieszkankę powiatu grodziskiego przewieziono do Posterunku Policji w Rakoniewicach celem wykonania niezbędnych czynności procesowych.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2-óch lat pozbawienia wolności.

KPP Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x