Rostarzewo – pijany szesnastolatek wjechał w samochód

IMG 02781

17 lipca 2013 r. po godzinie 19:00 w miejscowości Rostarzewo doszło do niecodziennego zdarzenia w ruchu drogowym. Zaledwie 16-letni rowerzysta wymuszając pierwszeństwo doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym. Jak się okazało nastolatek był kompletnie pijany. Teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich wymierzy nieodpowiedzialnemu rowerzyście stosowną karę.

Policjanci grodziskiej drogówki udali się na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Rostarzewo w gminie Rakoniewice, gdzie doszło do potrącenia rowerzysty. Na miejscu policjanci wykonali wszystkie niezbędne czynności zmierzające do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i udrożnienia ruchu pojazdów. Ustalono, że kierujący rowerem 16-letni Krystian B. jadąc z kierunku miejscowości Wolsztyn najprawdopodobniej chciał wykonać manewr skrętu w lewo do jednej z posesji. W tym czasie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Wolsztyna Oplem Astra i doprowadził do zderzenia bocznego z tym pojazdem. Młody mieszkaniec Rostarzewa został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Grodzisku Wielkopolskim, a następnie do Szpitala Dziecięcego w Poznaniu. Okazało się, że nastolatek nie był w pełni świadomy swoich poczynań na rowerze. W przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu, Krystian B. miał w sobie prawie 1 promil alkoholu.

Jako osoba nieletnia za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem Rejonowym Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Grodzisku Wielkopolskim.

KPP Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x