Rodzinnie w Kuźnicy Zbąskiej

DSC09490.ARW

Dnia 23 czerwca 2013 przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźnicy Zbąskiej odbył się łączony Dzień Dziecka, Matki oraz Ojca. Pomimo przelotnych opadów deszczu uczestnicy nie rezygnowali z dobrej zabawy zorganizowanej przez Radę Sołecką i Sołtysa.

Przygotowany został pokaz Straży Pożarnej z Borui Kościelnej, gdzie upozorowano wypadek samochodowy a następnie strażacy  wyciągnęli poszkodowanego z auta. Po pokazie ratunkowym auto zostało podpalone a strażacy sprawnie je ugasili. Pojazd następnie został zabrany przez auto-lawetę.

Dzieci brały udział w wielu konkurencjach tj. konkurs hula-hop, bieg ze slalomem, wyścigi w workach czy trafienie oszczepem w cebulę. Na każdego małego uczestnika czekały bony żywnościowe, cukierki oraz lody a także nagrody wygrane w poszczególnych konkurencjach. Chętni mogli skorzystać z przejażdżki bryczką oraz z zabawy w zamku dmuchanym i trampolinie.

Dla dorosłych również nie zabrakło rozrywki. Ojcowie mogli spróbować swoich sił w konkursie Strong Man w przeciąganiu liny z autem oraz konkursu Mam Talent, gdzie można było pochwalić się zdolnościami wokalnymi. Drużyna Wojów Piastowskich Jantar zaprezentowała stroje rycerskie oraz pokaz walki. Można było zobaczyć zbroję a nawet przymierzyć kolczugę i hełm biorący udział w filmie “Stara Baśń”.

[good-old-gallery id=”8348″]

Na koniec dla dorosłych uczestników przygotowana została zabawa taneczna na wolnym powietrzu. Impreza nie mogłaby się odbyć bez lokalnych firm sponsorujących wydarzenie oraz gminnych funduszy. Już dawno w Kuźnicy Zbąskiej nie było tylu atrakcji dla mieszkańców. Oby tak dalej!

fot. i tekst Mirosława Dura

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x