Remont szkoły w Rostarzewie

IMG 9136

Gmina Rakoniewice modernizuje budynek szkoły w Rostarzewie przy ul. Rakoniewickiej 23. Zadanie obejmuje roboty ziemne, fundamentowe, murowe, wykonanie tynków i okładzin wewnętrznych, wstawienie stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie podłóg i posadzek, prace malarskie, elewacje, roboty dekarskie, instalacje wod – kan, instalacje elektryczne, przebudowę kuchni i stołówki, windę i podjazd dla osób niepełnosprawnych. Plac zabaw jest zrealizowany jako osobne zadanie.

W wyniku przetargu nieograniczonego w dniu 5 kwietnia 2013 r. udzielono zamówienia firmie PHU Riset z Wilkowic 64-115 Święciechowa.Złozono 10 ofert, z czego 3 zostały odrzucone. Cena zaproponowana przez wykonawcę to 286613,80. Była to oferta z najniższą ceną. Gmina oszacowała wartość zamówienia na 323729 netto.

IMG_9138

Nauka w Rostarzewie odbywała się do tej pory w dwóch budynkach. Remontowany budynek jest obiektem nowszym, w którym uczą się uczniowie klas IV-VI i gimnazjaliści. Teraz będzie zaadaptowany do przyjęcia dodatkowo dzieci z klas 1-3 i przedszkola, uczących się dotychczas w obiekcie starszym. Podstawą do tego przeniesienia stały się opinie straży pożarnej i sanepidu, które zawierały szereg wytycznych, dotyczących bezpieczeństwa i higieny, których spełnienie byłoby kosztowniejsze niż adaptacja sąsiedniego budynku. W tak zwany “stary budynek” gmina zdążyła także już sporo zainwestować.

IMG_9140

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Obserwator
Obserwator
7 lat temu

A dlaczego przewidziane środki nie przeznaczono na
dobudowanie skrzydła szkoły. Takie rozwiązanie zwiększyłoby powierzchnię
szkoły tym samym powierzchnię przypadającą na jednego ucznia, a to z kolei
w znaczący sposób poprawiłoby bezpieczeństwo w szkole.

1
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x