Remont linii kolejowej. Gmina dostanie destrukt.

szynobus rakoniewice

9 stycznia 2014 r. burmistrz Rakoniewic Gerard Tomiak spotkał się z przedstawicielami firmy wykonującej drugi etap planowanego remontu linii kolejowej Poznań – Wolsztyn. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele firmy nadzorującej i PKP.

Firma wykonawcza STRABAG zaproponowała gminie nieodpłatne wykorzystanie materiału pochodzącego z rozbiórki tej linii (destruktu). Ilość tego materiału będzie potężna – mówi burmistrz. Będzie go można wykorzystać do naprawy dróg położonych wzdłuż linii kolejowej. Kolejne spotkanie wyznaczono na początek marca.

Remont będzie się odbywał od 1 czerwca do końca sierpnia. W tym czasie na odcinku z Grodziska do Wolsztyna kursować będzie komunikacja zastępcza.
Wg informacji przekazanych przez burmistrza na siedmiokilometrowym odcinku przebiegająym przez gminę Rakoniewice oprócz modernizacji torowiska będzie zbudowany nowy peron w Rostarzewie i cztery w Rakoniewicach. Ze względu na zabytkowy charakter linii prace odbywać się będą pod nadzorem konserwatora zabytków.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
mik
mik
6 lat temu

a co z przystankiem Ruchocice? będzie nowa nawierzchnia ‘peronu’?

1
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x