Ratusz w Rostarzewie odzyskał dawny blask

IMG 0155

W Rostarzewie trwają ostatnie prace związane z remontem budynku historycznego ratusza. 17 sierpnia 2015 r. odbyły się w Rakoniewicach rozmowy z kandydatami na kustosza izby pamięci, która będzie się tam mieścić. Nie ma na razie informacji, kto nim zostanie.

Inwestycja w Rostarzewie finansowana jest ze środków gminy Rakoniewice, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operatyjnego na lata 2007-2013.

Oficjalne otwarcie Regionalnej Izby Pamięci w rostarzewskim ratuszu ma nastąpić 18 września.

Ratusz w Rostarzewie – więcej informacji

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Piotrus
Piotrus
5 lat temu

dla mnie to zwyczajna zawali droga i osobiscie mnie nie ciesza wydane pieniadze .

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu
Reply to  Piotrus

Piotrus jak Ty się zestarzejesz to Cie wywalą z dom bo będziesz stary i staniesz się zawalidrogą dla młodych. Pewnie budynek jest trochę zawalidrogą ale rzadko spotykaną, która przetrwała przez tyle lat ( czas wojny ) oraz co dziwne że nikt przez lata PRL. nie pomyślał jak Ty i nie zburzył go więc tym bardziej należy dbać o takie miejsca.

keke
keke
5 lat temu

co dziwne,za to w nowej RP takie myślenie…

piotrus
piotrus
5 lat temu
Reply to  keke

Takie pierdy to mozna robic z pieniedzy sponsorow a nie prywatnych.Co ze dziadostwo stoi na bardzo ruchliwej drodze i na samym srodku .Co ze stare i prochno i kogo to obchodzi.Szkoda ze wojna nie zniszczyła.Nie trzeba by dzis wydawac milonow na sztuczne utrzymywanie przy zyciu.Niechce byc zawalidroga i jestem za eutanazji i nie tylko ludzi ale takich gówien z szacunkiem do gówna bo to chociaz jest przydatne ..

obserwator
obserwator
5 lat temu

Owszem wygląda to nieźle. Jechałem wczoraj wieczorem do wolsztyna i naprawdę wygląda to fajnie. Nie mniej jednak wyremontowany ratusz czy pałac nie dadzą ludziom miejsc pracy i wpływów do budżetu. Działania obecnej władzy można porównać do zabawy w piaskownicy… Z przykrością należy stwierdzić iż p.Tomiak na tle swego poprzednika wypada blado, pod każdym względem. No, może jeśli chodzi o pijar to góruje- jakby to powiedzieć, marnej jakości towar w ładnym opakowaniu. Panie Tomiak: obwodnica, nowe firmy, ścieżki rowerowe, ułatwienia dla przedsiębiorców, drogi, infrastruktura wodno-kanalizacyjna – to są priorytety. W remontowanie zabytków można bawić się gdy kwestie gospodarcze i infrastrukturalne będą rozwiązane…

Jurek
Jurek
5 lat temu

NNB buduje z kostki jedną z najkrótszych ulic na Wygodzie ul.Jasińskiego.
Nasz mistrz prowizorki i bylejakości zapomniał oczywiście, że czasami u nas pada i buduje bez kanalizacji deszczowej.
Najbogatszej gminy w okolicy nie stać na 100 metrów rury ?
Raczej myślenie nie tylko o sobie to zbyt duży wysiłek intelektualny dla NNB !
Pozdrawiam J.J.Sieradzan

kibic z g.
kibic z g.
5 lat temu

A ja uważam że Ratusz zasłużył na remont. Wygląda nieźle. Może to zmobilizuje mieszkańców Rynku i odnowią swoje domy. Może wówczas wygląd zachęci przejeżdżających do zatrzymania się i może zainwestowania nawet w gminie. Niejednokrotnie sam wygląd zewnętrzny zachęca.

Grzegorz Brzeczyszczykiewicz
Grzegorz Brzeczyszczykiewicz
5 lat temu

Ratusz wygląda ładnie na zachodzie europy o takie perełki się dba oraz o ich otoczenie może ktoś pomyśli i zrobi jakiś zajazd aby turyści samochodowi – rowerowi mogli się tam zatrzymać wypić kawę zjeść i odpocząć w podroży

Panie Jurku co do 100 metrów rury za pana kadencji była naprawa przebudowa Kanalizacji – wody deszczowej koło poczty i nikt jakoś nie przewidział że są za małe rury zakładane lub złe rozwiązanie techniczne (na wygodzie mieszkańcy się nie pod topią ją bo mieszkają na górce ) Tamtejszych mieszkańców jak zalewało tak do dziś przy dużym deszczu nadal ich zalewa i za Pana rządów też chodzili zgłaszać problem ?

Jurek
Jurek
5 lat temu

Grzesiu powiedziałem Ci kiedyś, że ekonomia to Twoja słaba strona. Teraz muszę dodać słabą wiedzę na temat kanalizacji. Osiedle Drzymały o którym piszesz należało odwodnić przy remoncie Garbar i Wolsztyńskiej i Starowolsztyńskiej a remont tych ulic robił w pośpiechu przed ubiegłorocznymi wyborami Twój ulubieniec NNB , zapominając oczywiście o kanalizacji deszczowej.
Miłego popołudnia J.J.Sieradzan

Grzegorz Brzeczyszczykiewicz
Grzegorz Brzeczyszczykiewicz
5 lat temu
Reply to  Jurek

Panie Jurku Pana wiedza o kanalizacji w Rakoniewicach chyba jest słaba, bo osiedle Drzymały nie jest podłączone na krzyżówce obok poczty woda raczej pod górkę nie płynie, tam zbiegają się rury z miasta również te z wygody proszę sobie kiedyś w deszczu przyjechać i zobaczyć w realu jak woda wybija z kratek deszczowych i jak płynie a wystarczyło jak remontowaliście ulice zamkową włożyć większa rurę i naprawić te skrzyżowanie. Nasze miasto ma starą kanalizacje i deszczówkę a ilość mieszkańców wzrasta, szkoda tylko tych mieszkańców którzy od lat jak słyszą deszcz i burze to zakładają gumowce i podnoszą swoje meble i rzeczy na stoły chroniąc je przed zalaniem.

Na zdjęciach z spotkania w sprawie strategi naszej gminy jakoś Pana nie widzę a przecież ma Pan wielką wiedzę i pomógł by pan chętnie za darmo mieszkańcom naszej gminy w tym aby nam się lepiej żyło.

Jurek
Jurek
5 lat temu

Grzesiu, jesteś niestety bardzo odporny na argumenty i logiczne myślenie- wyraźnie masz z tym duży problem. Gdybyś choć trochę pomyślał to zapewne byś zauważył, że woda deszczowa której jest i będzie coraz więcej /przybywa wybrukowanych terenów/ powinna być odprowadzona dwoma kanałami tym obecnym i tym w ulicy Garbary i Starowolsztyńskiej, którego Twój faworyt zapomniał wybudować robiąc w pośpiechu przed wyborami na tych ulicach asfalt.
Grzesiu musisz się wyzwolić z przeszłości bo ona już była i nic w niej nie zmienisz – to już historia.
Mnie historia jak zawsze powtarzam nie interesuje , interesuje mnie przede wszystkim przyszłość i teraźniejszość .
Na drugi zarzut odpowiedziałem już Asi.
Dobrej nocy J.J.Sieradzan

Grzegorz B
Grzegorz B
5 lat temu
Reply to  Jurek

Panie Jurku troszkę zawodzi pamięć ? przecież Pan pisał że na Starowolsztyńkiej nie ma kanałów deszczowych i przed remontem tej drogi należało to zrobić , przyj żąłem się na ulicy starowolsztyńskie niem kratek deszczowych.

Jurek
Jurek
5 lat temu
Reply to  Grzegorz B

Grzesiu co się dzieje ? masz problem ze zrozumieniem prostego tekstu. Temperatura za wysoka czy się coś złego wydarzyło ?
Grzesiu ostatnie darmowe tłumaczenie, następne tylko za kasę.
1.Jest problem z podtapianiem Osiedla Drzymały bo przy intensywnych opadach istniejąca kanalizacja nie jest wstanie odebrać nadmiaru wody.
2.Na ulicach Garbary, Wolsztyńska, Starowolsztyńska i części Rynku nie ma kanalizacji deszczowej i spływająca z tych ulic woda wlewa się na ulicy Ogrodowej do kanalizacji, która już jest przepełniona i nie jest w stanie odebrać wody z wyżej wymienionych ulic.
3.Najprostszy sposób rozwiązania problemu to skanalizowanie tych ulic i odprowadzenie nadmiaru wody ulicą Srarowolsztyńską do istniejącego rowu przed Firmą Coming Polska.
4.Twój faworyt NNB robi remont tych ulic ale nie myśli o rozwiązaniu problemu .
Bardzo się śpieszy przed wyborami kładzie nowy asfalt, zapomina o kanalizacji deszczowej.
Tym samym skazuje podtapianych mieszkańców na kolejne długie lata coraz większego podtapiania bo powierzchni wybrukowanych będzie dalej przybywać.

Podsumowując- po nieodpowiedzialnym i niegospodarnym remoncie tych ulic NNB- Twój faworyt i tylko On ponosi odpowiedzialność za dalsze podtapianie Osiedla Drzymały.

Grzesiu jeśli jeszcze nie zrozumiałeś to dalsze tłumaczenie tak jak zaznaczyłem na początku tylko za opłatą – jak korepetycje.

Pozdrawiam, miłego weekendu. J.J.Sieradzan

Grzegoż B
Grzegoż B
5 lat temu
Reply to  Jurek

tylko szkoda że Pan dopiero to wszystko wie jak Pan nie jest już burmistrzem ! a jak Pan był burmistrzem to udawał Pan że problemu nie ma !

Jurek
Jurek
5 lat temu
Reply to  Grzegoż B

Grzesiu dalsza korespondencja i tłumaczenie tak jak zaznaczyłem dla Ciebie tylko jako płatne z góry korepetycje.
Pozdrawiam J.J.Sieradzan

sad
sad
5 lat temu

Widze ze na tym forum stary Burmistrz jest najwazniejszy .Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.Jak sie siedziało wysoko na stołku nie widziało sie problemów zwyczajnych i zwykłych ludzi.Burmistrz chyba musi robic to o czym decyduje rada i jak mniemam rada za jego kadencji nie była tez zbytno ogarnieta skoro pozostało tyle problemow.Co jest z wami wszystkimi ,ze nie potraficie wspoldzialac dla dobra ogołu.Czy w dzicinstwie matki laly was wszystkich po łbach zamiast po dupach/

16
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x