Raport o straży

straz
Stanislaw Lenart
Stanisław Lenart - Komendant Gminny OSP

Zagrożenia, z którymi spotykają się na co dzień strażacy w gminie Rakoniewice wynikają z jej rolniczo – przemysłowego charakteru i usytuowania wzdłuż drogi krajowej 32. W ostatnim czasie nasilił się ruch ciężarówek, co związane było z chaosem w dziedzinie wprowadzonych niedawno opłat elektronicznych. Dwie trzecie interwencji związanych jest właśnie z wypadkami i kolizjami. Chociaż w gminie nie występuje bezpośrednie zagrożenie środkami toksycznymi, to przy dużym nasileniu ruchu samochodów ciężarowych nie można wykluczyć skażenia w wyniku wypadku (chlor,amoniak itp.). Jeżeli taka sytuacja zaistnieje to miejscowe jednostki nie poradzą sobie z nią i będzie konieczna interwencja z Poznania.

dzialania

Już 3 jednostki OSP z terenu gminy należą do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego (Rakoniewice, Rostarzewo, Jabłonna). W bieżącym roku Rada Miasta zainwestowała środki w modernizacje sprzętowe jednostek OSP. Na ten cel zostały również pozyskane środki z poza budżetu gminy (szczegóły w nagraniu). Oprócz inwestycji sprzętowych zostały również przeprowadzone   prace w Domu Strażaka w Rakoniewicach oraz w remizie w Wiosce. Gminne jednostki OSP dysponują dobrym sprzętem i mogą samodzielnie prowadzić duże akcje ratownicze.

Proszę posłuchać pełnego sprawozdania komendanta  gminnego OSP dh. Stanisława Lenarta (15 minut)

[mp3player width=560 height=18 config=fmp_jw_widget_config.xml file=https://rakoniewice.pgo24.pl/wp-content/uploads/2011/10/raportstraz.mp3]

Do pobrania

woz
Nawet starszy sprzęt jest dobrze przygotowany do akcji
0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x