Rakoniewice: rozbudowa przedszkola zgodnie z planem

Prace przy rozbudowie przedszkola w Rakoniewicach przebiegają bardzo sprawnie – poinformował we wtorek burmistrz Gerard Tomiak.

Z informacji przekazywanych przez wykonawcę wiemy, że jeśli nic się nie wydarzy niepożądanego to prace zakończą się troszeczkę wcześniej – poinformował burmistrz radnych. Przewidziana w zamówieniu data zakończenia jego realizacji to koniec stycznia 2020 r.

Umowę na rozbudowę przedszkola burmistrz podpisał 26 czerwca. Wykonawcą inwestycji jest Zakład ogólnobudowlany Borowiak Janusz z Wytomyśla. Koszt rozbudowy to blisko 2,5 mln zł. Projekt wykonała firma Studio Projektowania Budowlanego Design Sebastian Rękoś z Rostarzewa.

Do istniejącej bryły budynku dobudowane zostaną trzy oddziały przedszkolne na łączną liczbę 75 dzieci, z łazienkami, pomieszczeniami na leżaki, biurem dyrektora, sekretariatem, korytarzami z szatnią, W-C oraz pomieszczeniem technicznym.

W nowej części zostaną wydzielone trzy sale. Każda z nich przeznaczona dla 25 dzieci, sale są bezpośrednio połączone z sanitariatami oraz pomieszczeniami na leżaki. Ponadto korytarz-szatnia, biuro dyrektora z sekretariatem, pomieszczenie techniczne, korytarz-łącznik pomiędzy budynkiem istniejącym i projektowanym z biegiem schodowym oraz windą dostosowaną dla potrzeb niepełnosprawnych.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.