Rakoniewice – potrącenie pieszej

Do potrącenia kobiety doszło dziś na skrzyżowaniu ulic Pocztowej – Strzeleckiej w centrum Rakoniewic. Obrażeń ciała doznała 60 letnia mieszkanka miasta, która przechodząc przez przejście dla pieszych potracona została przez samochód. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci ruchu drogowego.

Grodziscy policjanci w dniu 22.11.2011r o godz. 10.39 powiadomieni zostali o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w centrum Rakoniewic. Na miejsce zdarzenia przybyła grupa wypadkowa, która zabezpieczyła miejsce wypadku drogowego. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że do zdarzenia drogowego doszło na terenie obszaru zabudowanego, skrzyżowanie ulic Pocztowej – Strzeleckiej .

Kierujący samochodem VW Golf 44 letni mieszkaniec pow. Kościańskiego jadąc drogą jednokierunkową o dwóch pasach ruchu ul. Pocztową wykonując manewr skrętu w lewo z lewego pasa ruchu w drogę jednokierunkową ul. Strzelecką potrącił pieszą 60 letnią mieszkankę Rakoniewic przechodzącą przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Podane urządzenie do pomiaru wskaźnika alkoholu nie wykazało u uczestników zdarzenia drogowego alkoholu w organizmie.

W wyniku zdarzenia drogowego hospitalizowana w Szpitalu w Poznaniu  została piesza, która doznała obrażeń ciała w postaci wstrząsu mózgu. Postępowanie w powyższej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wlkp. prowadzi Wydział Kryminalny tutejszej jednostki.

Korespondencja

Tomasz Górny

Wybrane dla Ciebie