Rakoniewice nie wzięły udziału w konkursie

senior wigor

Jakiś czas temu prasa informowała o planach burmistrza Rakoniewic związanych z utworzeniem klubu seniora na terenie gminy.

Gmina Rakoniewice chciałaby skorzystać z możliwość jakie przyniesie planowana ustawa wprowadzająca w całym kraju w latach 2015-2020 możliwość dofinansowania tworzenia klubów seniora i domów dziennego pobytu dla osób starszych – informował burmistrz Gerard Tomiak.

Ministerstwo ogłosiło właśnie WYNIKI OTWARTEGO KONKURSU OFERT EDYCJA 2015 W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU WIELOLETNIEGO “Senior-WIGOR” NA LATA 2015-2020.

W Wielkopolsce powstanie pierwsze 14 Domów Senior-WIGOR. Dofinansowania otrzymały samorządy w Ostrowie Wielkopolskim, Gminie Dobrzyca, Powiecie Pleszewskim, Gminie Jarocin, Gminie Swarzędz, Gminie Śrem, Gminie Babiak, Gminie Zbąszyń, Gminie Skulsk, Gminie Miejskiej w Chodzieży, Gminie Miasto Złotów, Gminie Trzemeszno, Gminie Okonek oraz Mieście Luboń. Gmina Rakoniewice nie wzięła udziału w konkursie.

Burmistrz Gerard Tomiak poinformował, że gmina zamierzała i dalej zamierza stworzyć klub seniora. Niestety rząd wycofał się z planów finansowania klubów pozostawiając środki jedynie na domy seniora. Dlatego gmina nie wzięła udziału w konkursie.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Jurek
Jurek
5 lat temu

W tym konkursie też Rakoniewice nie wzięły udziału.

“O kwotę 135.756zł zwiększony zostanie udział własny gminy w celu spełnienia założeń przyjętych do realizacji inwestycji przebudowy odcinka ulicy Mikołajczyka i Bukowskiej w Grodzisku Wlkp. W tym przypadku nastąpiła „weryfikacja wielkości dotacji” wynikająca z ustalenia ostatecznych kosztów inwestycji. Kwota dofinansowania, którą gmina otrzyma z „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych” po zmianie wynosi 1.408.469 zł – zgodnie z podpisaną w dniu 15.06.2015r umową z Wojewodą”

Jak widać “zabawa w samorząd” trwa w najlepsze.
Pozdrawiam wakacyjnie J.J.Sieradzan

1
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x