Rakoniewice: imieniny Bożeny i Krystyny

DSCN6350

„Bożeny i Krystyny nie tylko z naszej gminy” – pod takim hasłem odbyło się w niedzielę 17 marca po południu w Rakoniewicach tradycyjne spotkanie imieninowe pań noszących te imiona. W tym roku kobiety przybyły z całego powiatu i nie tylko. Specjalnym gościem była artystka malarka Krystyna Prządka z Rzepina, która na terenie gminy Rakoniewice czerpała inspiracje do swoich dzieł, podczas odbywającego się tutaj poprzedniego lata pleneru malarskiego.

W gronie zaproszonych gości znaleźli się starostowie Mariusz Zgaiński i Antoni Kłak, wiceburmistrz Rakoniewic Arkadiusz Pawłowski oraz reprezentanci Stowarzyszenia Leader z Grodziska Wlkp., które wsparło to spotkanie stosownym projektem unijnym.

[good-old-gallery id=”7415″]

W części artystycznej wystąpił działający przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Rakoniewickiej chór „Nuta w Nutę” pod kierownictwem Józefa Kowalonka.

Artyści przedstawili program o nazwie „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”. Warto przy tej okazji wspomnieć, że chór świętuje w tym roku dziesięciolecie swojego istnienia.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x