Rakoniewice – czy będą zwolnienia nauczycieli?

DSCF7502

Burmistrz powiedział, że w gminie Rakoniewice nauczyciele nie będą zwalniani. Od początku tej kadencji Kierownik Wydziału Oświaty, Burmistrz oraz dyrektorzy szkół kierują się zasadą, aby nie zatrudniać nowych osób, jeśli tylko to możliwe, szukać specjalistów wśród nauczycieli, którzy pracują w danej szkole, mają studia podyplomowe i kwalifikacje do ewentualnego uzupełnienia etatu lub nadgodzin.

Jeśli w danej szkole nie ma specjalisty, a jest potrzeba zatrudnienia, to szuka się go w innych szkołach z terenu gminy. Jeśli nie ma w innych szkołach na terenie gminy, to szuka się osób z odpowiednimi kwalifikacjami wśród mieszkańców gminy. Jeśli to nie przynosi rezultatu, to szuka się dalej, ale jest to ściśle kontrolowane. Burmistrz stwierdził, że nauczyciele z terenu gminy nie dość, że mają pracę, to jeszcze mają sporo godzin i rzadko są to „gołe” etaty (choć takie sytuacje też się zdarzają).

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
wiesia
wiesia
7 lat temu

a tym (nauczycielom) ciągle mało…wolne weekendy,święta, wakacje,ferie,trzynastki,wakacyjne,talony,urlopy dla poratowania zdr. no i tydzień pracy ….kilka godzin dziennie… czekam aż w końcu ktoś weźmie się za tą kartę nauczyciela….

1
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x