Rakoniewice: Chór “Nuta w Nutę” wystąpił w Niemczech

ue 8b1112121245

Do Rakoniewic 10 grudnia wieczorem powrócił działający przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Rakoniewickiej chór “Nuta w Nutę” pod dyrekcją Józefa Kowalonka. Na zaproszenie stowarzyszenia Heimatkreis Wollstein odbywał trzydniową trasę po Landkreis Uelzen. W sobotę 8 grudnia chór wystąpił podczas spotkania dla osób samotnych i starszych w miejscowości Suhlendorf. Delegacja z Polski

odwiedziła tam miejscowy cmentarz, na którym spoczywają mieszkańcy Rakoniewic i okolic, którzy opuścili miasto pod koniec drugiej wojny światowej oraz Izbę Pamięci z pamiątkami związanymi z tym wydarzeniem. Złożono kwiaty, zapalono znicze.

W niedzielę 9 grudnia chór zaśpiewał pieśni adwentowe po polsku i w innych językach podczas nabożeństwa w ewangelickim kościele św. Mikołaja w Holdenstedt. Tego samego dnia po południu w Uelzen, podczas adwentowego spotkania mieszkańców dawnego powiatu wolsztyńskiego i innych regionów Polski, chórzyści dali koncert z towarzyszeniem Kapeli zza Winkla z Nowego Tomyśla.

[good-old-gallery id=”6725″]

W programie wizyty znalazły się tego dnia także: obiad w cukrowni Nordzucker w Uelzen oraz zwiedzanie zabytkowego dworca w tym samym mieście.

Trzeciego dnia pobytu zaplanowano wizytę w uzdrowiskowej miejscowości Bad Bevensen, aby przed odjazdem do kraju zobaczyć kompleks uzdrowiskowy rozbudowany nakładem pół miliarda euro.

Wyjazd stworzył okazję do odnowienia i nawiązania nowych kontaktów, a także rozmów na tematy nieodległej i niełatwej historii.

Gospodarze wizyty zadbali o to, aby uatrakcyjnić każdą chwilę pobytu gości z Polski, życzliwie przyjęli występy artystów, którzy na każdym kroku spotykali się z przejawami serdeczności.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x