Rakoniewice: 8 Polish Cup 2013

DSC 0266

Rakoniewice: 8 Polish Cup 2013: w dniach 1-3.02.2013r. rozegrana została ósma edycja turnieju Polish Cup unihokeja, w którym udział wzieły kadry juniorów U19: Szwajcarii, Norwegii, Węgier, Czech, Niemiec i Polski. Oficjalne otwarcie turnieju odbyło się 01.02.2013r. o godz. 17:45 w ZBĄSZYNIU, a oficjalna ceremonia zakończenia: 03.02.2013 o godz. 12:30 w RAKONIEWICACH. Mecze były rozgrywane na obiektach sportowych w miejscowościach Siedlec, Rakoniewice, Zbąszyń.

[good-old-gallery id=”7090″]

Szybkie podsumowania i wyniki

Zainteresowanie rozgrywkami unihokeja wśród mieszkańców Rakoniewic komentuje Jarosław Inda z Hali Widowiskowo Sportowej:

-Jeśli chodzi o zainteresowanie mieszkańców Rakoniewic unihokejem to ono sukcesywnie rośnie. Unihokej przestał być dla nich nieznaną dyscypliną sportu, mogą oglądać zawody rangi międzynarodowej, co się niezwykle rzadko zdarza w niewielkich miejscowościach, coraz więcej osób docenia jego walory związane z widowiskowością tego sportu, na który składa się spora ilość bramek, szybkość gry, świetne wyszkolenie techniczne i wytrzymałościowe i stosunkowe proste przepisy gry.

Na jakim etapie znajdują się przygotowania do stworzenia drużyny unihokeja w Rakoniewicach?

-Sekcja funkcjonuje już od września 2012 roku. Odbywają się regularne treningi pod okiem trenera. Obecnie nasze dzieci bardziej bawią się w unihokej niż przeprowadzają jakieś profesjonalne treningi, ale właśnie o to chodzi u takich maluchów….. Muszą pokochać to co ewentualnie mieliby robić w przyszłości na wyższym poziomie. Aktualnie na treningi regularnie uczęszcza ok. 20 dzieci z roczników 2001-2004, jest też kilka młodszych dzieci nawet w rocznika 2006. Nabór do sekcji ciągle trwa, jeśli któreś dziecko chce spróbować swoich sił, to serdecznie zapraszamy na trening. Prawdopodobnie już jesienią 2013 roku spróbujemy zgłosić nasza młodą drużynę do rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Unihokeja.

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x