Radny Dariusz Wajs pyta burmistrza

Radny Dariusz Wajs podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 17 lutego 2015 r. nawiązał do kontroli przeprowadzonej jesienią 2014 r. w urzędzie w Rakoniewicach dotyczącej wydawania zezwoleń na sprzedaż napojów zawierających alkohol.

Przypomniał stwierdzone w protokole kontroli nieprawidłowości i zapytał burmistrza Gerarda Tomiaka czy radni poprzedniej kadencji zapoznani zostali z wynikiem kontroli, czy burmistrz wyciągnął konsekwencje względem urzędnika zajmującego się tą sprawą i względem przełożonego tegoż urzędnika. Zapytał także, jakie działania naprawcze zostały podjęte w tej sprawie?

Burmistrz odpowiadając zwrócił uwagę na aspekt ludzki podejmowanych decyzji.

W jaki sposób burmistrz odpowiedział radnemu? – można zobaczyć na filmie.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Comments (24)

 1. Pan Wajs ma rację i Pan Tomiak też mówiąc o aspekcie ludzkim
  tylko że nie reagując na błędy popełnione przez urzędnika i zwierzchnika dajemy ciche przyzwolenie na to
  że nikt nie kontroluje pracowników UMiG i mogą robić co chcą bo żadnej kary nie
  będzie ( a przecież są różne kary zacząwszy od upomnienia ) Niestety dzieje się
  tam to od lat ( nawet za Pana Jurka ) nie
  ma respektu do przełożonych ( lub przełożeni są postrzegani jak kumple ) pisałem
  już o tym pod innym artykułem Pan Sekretarz UMiG nie ma w sobie tego czegoś i woli być w
  pracy z wszystkimi na stopie
  przyjacielskiej, nie tędy droga. Szef będzie zawsze szefem a po godzina przy
  piwku to może być kumplem. Zależność służbowa ważna rzecz i utrzymanie rygoru
  pracy ( do pracy idziemy pracować a nie odpoczywać na chwałę Pracodawcy, Burmistrza, i naszej
  małej społeczności ) Nie wszyscy pracownicy UMiG źle pracują jak już pisaliśmy
  No i całe szczęście !

  Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

 2. Panie Dariuszu, nie jest Pan sam. Burmistrz robi za przedszkolankę, a nie pracodawcę ( z całym szacunkiem dla przedszkolanek). Ludzki aspekt – promować wódę, niech jeszcze wydaje koncesje na sprzedaż konopi !
  Skoro tak żal burmistrzowi lokalnych sklepikarzy, to niech podniesie podatki wielkogabarytowym marketom, po co ich tyle w Rakoniewicach?

  1. Co daja markety miastu gminie krajowi a za tym co daje dostawcom i producentom?Konsumenci pieknie kupuja a reszta na tym traci.Gnebia malych sprzedawcow i gnebia dostawcow ale kogo to obchodzi ze rynek produkcji i pracy sie kurczy-urzednicy zawsze będą.

  2. W Grodzisku też powstają coraz to nowe sklepy monopolowe. Fabryki i inwestora żadnego nie widać, ale za to wóda na każdym kroku, pewnie brakuje pieniędzy w budżecie. A pijanych zbytnio władzy na ręce nie patrzą.

   D. Wajs pokazał, że ma jaja, tak tylko w Grox bezjajeczni udawają Greka. Nie licząc wybornych żartów radnego Prezesa 😉

 3. Przynajmniej jeden ma jaja i zdaje pytanie burmistrzowi jak przystało na radnego. Szkoda, że kolega z firmy pana Darka bawi się tylko komórką pod stołem i milczy. Ale to już taka grodziska tradycja radnych.

 4. Zal komentować odpowiedź burmistrza. Nieudolność władzy i tego urzędu na każdym kroku. Podobno sprawa winnicy jest w prokuraturze?

  1. Donos nic nie kosztuje, przynajmniej donosiciela, ale my jako obywatele często niestety ponosimy koszty tropienia, jakby to nazwać… sami sobie dopowiedzmy czego.

 5. Pan Wajs na burmistrza Rakoniewic !!! Jak to jest możliwe że radnym Rakoniewic jest osoba zameldowana w Rakoniewicach a mieszkająca w Grodzisku Wielkopolskim ??? Pan Wajs jest stworzony do konfliktów z władzami Rakoniewic !!! On to KOCHA i tym tylko żyje. Od kiedy pamiętam to zawsze mu coś nie pasuje. Za rządów poprzedniego burmistrza Pana Jurka też miał zawsze jakieś obiekcje do niego. Wielkie brawa dla ludzi którzy Pana Wajsa wybrali na radnego !!!

  1. Też się nad tym zastanawiałem jak to jest możliwe, że radnym może zostać osoba, która nie mieszka w naszej gminie? Ciekawe, czy osoby odpowiedzialne za wybory (może to komisarz wyborczy lub ktoś inny) w Wolsztynie lub w Grodzisku Wlkp dopuściłyby do tego, aby ktoś z naszej gminy mógłby w ogóle startować u nich na radnego!

   1. Widzę Firex ze myslisz tak samo jak ja.
    Cieszę się ze ktoś miał tyle odwagi i mnie poprał.

    Dzięki

 6. Do dominatora i firexa, możecie startować za 4 lata i zobaczymy co zrobicie dla gminny, dla mnie nie ważne czy mieszka w Rakoniewicach czy w Wolsztynie Grodzisku czy Poznaniu, ważne ze ma chęci do działania w porównaniu do pozostałych “etatowych radnych ” którzy siedząc tyle lat nie potrafią nic załatwić na żaden temat się wypowiedzieć, w końcu jest ktoś kto pokazuje jaka patologia jest w naszej gminie, może spowoduje ze w końcu reszta tez się zacznie zachowywać jak przystało w stosunku do swoich wyborców, bo mój kandydat oczywiście po wyborach zamilkł. Pozdrawiam.

  1. Panie Bór…..
   Powiem Ci tylko tyle ze masz to jak w banku !!!
   Ja na 100% wystartuje za 4 lata w wyborach i wydaje mi sie że mam duże szanse wygrać.
   Jestem dobrze znanym i szanowanym obywatelem naszej gminy i mimo tego że jeszcze nie jestem radnym to bardzo dużo pomagam naszej gminie ( dokładniej mowiąc jej mieszkańcom).

   A Pan Wajs ma chęci tylko do tego zeby szukać dziury w całym i do tego żeby toczyć wojny z urzędnikami…..

   Proponuje bardziej poznać tą osobą a później się wypowiadać……
   Na Ogródkach Działkowych też intensywnie działał…..
   Tak intensywnie ze wywalili go z pełnionej funkcji…..
   Poczytaj, popytaj ludzi z zarządu…..

   1. Panie Domintaorze niech Pan nie popada w samouwielbienie, pana Wajsa znam miałem z nim okazje współpracować jeśli chodzi o historie Rakoniewic. Czyli wynika z tego ze popiera pan działania i prace urzędników jak i całej władzy w takiej postaci jaka mamy (brak kompetencji, omijanie i łamanie prawa, niejasności itp. itd. ) no to bije brawo, dla tego w tym kraju jest tak jak jest skoro takie rzeczy zamiast potępiać i eliminować to się jeszcze je bardziej ze tak to nazwę “promuje”. A co do startowania to niech się Pan nie przejedzie bo dużo “znanych i lubianych” starowało a przegrali z kretesem. Pozdrawiam.

   2. Proponuję, abyś zawczasu wycofał się z “wywalili go z pełnionej funkcji” bo może się tak zdarzyć, że Pan Wajs wytoczy Ci sprawę (namierzenie Twojego IP to żaden problem) i gdy ją przegrasz to już możesz nie być tak “szanowanym obywatelem”.

    A o antyspołecznej działalności Darka Wajsa możesz poczytać/pooglądać tutaj: https://www.facebook.com/me

    Z tego co mi wiadomo – a bardzo dobrze znam Darka – to on wiele rzeczy zainicjował przy współudziale zarządu ogrodu.

    Dobrze radzę – nie kłam więcej…

   3. A przede wszystkim pan Wajs nie jest juz mieszkancem ani miasta ani gminy Rakoniewice i nie powinien startowac w wyborach skora tak zna prawo

 7. Czytam komentarze i jedno mi się nasuwa… co to ma do rzeczy kim jest i co robi Pan Wajs. Dlaczego nikt nie skupi się na poruszonym problemie. Urzędnik dał ciała na całej linii, opinia jest miażdżąca i powinno być burmistrzowi wstyd. A tu nie dość, że nie podjęto żadnych działań i nie wyciągnięto żadnych konsekwencji w stosunku do pracownika to jeszcze wszystko zostało zamiecione pod dywan. Zawsze się znajdą tacy co poklepią po plecach i jakoś się kreci, a jak znajdzie się jeden, który powie prawdę w oczy to szuka się dziury w całym, żeby go zdyskredytować w oczach mieszkańców.

 8. Dziś symbolem rady rakoniewickiej jest śpiący radny Borowski utrwalony przez reportera lokalnej gazety. Przyszedl czlowiek który chce to zmienić więc należy go opluć i zniszczyć ponieważ naruszył status quo. Zastanawia mnie postawa niektórych radnych, np. Radnej Cieleckiej która zawsze jest taka dociekliwa prawdy. W sytuacji gdy radny Wajs przedstawia kompromitujące fakty dla burmistrza Pani radna siedzi jak trusia. Już Pani zapomniała gdy Pan Wajs obnażył poprzednika Tomiaka gdy opublikował film na którym ten poprzednik Panią obraża? Co z Panem, Panie radny Bazan? Już Pan zapomniał gdy walczył Pan o prawde i przestrzeganie prawa gdy w Tarnowie miała powstać nieszczesna inwestycja? Dzisiaj w sprawie winnicy nie zająknął się Pan nawet słowem? Może dlatego, ze w 2005 roku stawał Pan ramie w ramie do boju z Tomiakiem przeciwko bezprawiu i krzywdzie spolecznej, a dziś jedziecie na tym samym wózku? O innych nie warto wspominać poniewaz nigdy nie zabierali glosu w żadnej sprawie… To jest obraz tej nieszczęsnej rakoniewickiej rady bezradnych.

 9. Do “Dominatora” i “Firexa”

  Panowie jak widzę jesteście świetnie poinformowani. Może mi odpowiecie jak to jest możliwe, że Radny Marek Maćkowiak był pełnomocnikiem finansowym i wyborczym Komitetetu Wyborczego Wyborców Dla Każdego – dla Wszystkich z którego w rakoniewickiej radzie jest 12 radny i burmistrz Tomiak?

  Przecież prawo mówi jasno, że radny nie może być pełnomocnikiem finansowym ani wyborczym komitetu wyborczego. Pan Maćkowiak był radnym gdy pełnił tę funkcję.

  Zgodnie z art. 127 § 2
  i 3 Kodeksu wyborczego pełnomocnik finansowy komitetu wyborczego nie może być
  pełnomocnikiem wyborczym komitetu wyborczego, pełnomocnikiem finansowym innego
  komitetu wyborczego oraz funkcjonariuszem publicznym w rozumieniu art. 115 § 13
  Kodeksu Karnego. Zgodnie z tym przepisem funkcjonariuszem publicznym jest:

  1) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej;

  2) poseł, senator, radny;

  Dziękuję.

 10. Darek tak trzymaj. Zwykli ludzie są za tobą. Ci co tutaj ie wypowiadają to otoczenie władzy… Jestes dla nich niewygodny spodziewaj się wszystkiego.