Radni wiedzieli o planach sprzedaży Winnicy już w maju

rada

Sprawa sprzedaży Winnicy w Rakoniewicach była przedmiotem rozmów podczas wspólnego posiedzenia komisji rady miejskiej, która odbyła się 27 maja 2014 r. wynika z protokołu udostępnionego przez gminę. Komisje nie wniosły wówczas uwag ani wniosków w odniesieniu do tego pomysłu. Publikujemy fragment protokołu, który o tym mówi.

Obywatele, a konkretnie członkowie komitetu wyborczego Tomasza Dolaty, napisali list, w którym domagają się odwołania przetargu na sprzedaż Winnicy. Czytaj.

Dalej głos zabrała Joanna Nolka – inspektor ds. gospodarki gruntami. Przypomniała radnym, że od 2003 r. tzw. Winnica w Rakoniewicach była przedmiotem umowy użyczenia ze Stowarzyszeniem Serce. Umowa zawarta była na 20 lat. W maju br. Stowarzyszenie zwróciło się z wnioskiem o rozwiązanie tej umowy. Na tej podstawie zostało podpisane porozumienie rozwiązujące. Uzgodniono również kwestię poniesionych nakładów (Stowarzyszenie usunie z tego miejsca wszystko, co pobudowało). Gminie pozostanie grunt rolny (przeznaczenie wynika ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego
i z ewidencji gruntów). Gmina planuje przedmiotowy grunt zbyć, na co ma umocowanie Rady, które wynika z uchwały określającej ogólne zasady gospodarowania nieruchomościami. Działka liczy ok 2 ha gruntów (w tym trochę nieużytków, które stanowią wody).

Radna G. Cielecka zapytała o cenę 1m2 tej działki.

J. Nolka powiedziała, że działka miałaby zostać zbyta za ok. 10 zł/1m2 zatem w sumie kosztowałaby ok. 200.000 zł.

Burmistrz dodał, że na przedmiotowej działce ma miejsce daleko postępujący wandalizm. Teren prawdopodobnie powinien być ogrodzony, monitorowany, a Stowarzyszenia nie stać nawet na drobne naprawy. Są osoby zainteresowane nabyciem tego gruntu.

Radna G. Cielecka zapytała, czy działka musi zostać zbyta jako całość, czy może zostać podzielona na mniejsze działki.

J. Nolka zauważyła, że trzy działki tworzą jedną funkcjonalną całość, nawet ich kształt jest swoisty, zatem jedynym rozsądnym rozwiązaniem byłoby zbycie ich w całości.

Radni zapoznali się z mapką obrazującą przedmiotową działkę.

J. Nolka poinformowała, że przygotuje działkę do sprzedaży i zleci wykonanie operatu szacunkowego.

Komisje nie zgłosiły żadnych uwag ani wniosków.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
50 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
oburzony
oburzony
5 lat temu

No proszę jak się okazało nasi radni tylko liczą kasę za sprzedaż, dla czego nikt nie powie ze jest tam prąd woda, kanalizacja, staw w którym pływają naprawdę ciekawe okazy ryb, który był zarybiany nie tylko przez ówczesnych dzierżawców, ale również przez mieszkańców to według protokołu nieużytki ?? Nasi radni pokazali jak im zależny na tym terenie,a teraz piszą list otwarty wstyd. A to nie jedyny “wybryk” naszych wspaniałych radnych, pałac ok fajna sprawa kupno i plany, ale te plany stanęły w miejscu i coś mi się wydaje ze długo realizacja tego planu związanego z pałacem i parkiem nie rusza z miejsca. Cieszy mnie fakt ze jest kilku nowych kandydatów w nadchodzących wyborach będzie można pomyśleć nad ich wyborem.

Jurek
Jurek
5 lat temu

Dla jasności w temacie.
Odpowiedzialność za sprawy finansowe Gminy ponosi jednoosobowo Burmistrz.
W niektórych przypadkach jeszcze Skarbnik.
Takie są umocowania prawne.
Zaakceptowanie w granicach miasta ceny 9,88 za m2 uzbrojonego gruntu jest skandalem i to tym większym, że za wiedzą Radnych.
Podzielam zdanie oburzonego.
Miłej nocy. J.J.Sieradzan

Zwykły obywatel
Zwykły obywatel
5 lat temu

Takie pytanie zasadnicze.

Skąd p. J.Nolka wiedziała jaka będzie cena za 1m2 kwadratowy tych działek przed wykonaniem operatu szacunkowego skoro cenę ustala się na podstawie wartości ustalonej właśnie w tym operacie? Skąd – w związku z powyższym – p. J.Nolka wiedziała, że całość będzie kosztowała 200 tys. zł?

Czy któryś z tych tzw. radnych zadał takie pytanie?

Jurek
Jurek
5 lat temu

Brawo, świetne pytanie ! Gratuluję !
.
Pozdrawiam.
J.J.Sieradzan

Gumiś
Gumiś
5 lat temu

Oj cuchnie mi to na odległość…
Proponuję zrobić screena tej treści bo może być podmianka.

Obserwatorek
Obserwatorek
5 lat temu

Łe jery.. Może się po prostu zna na rynku nieruchomości, z racji doświadczenia i siedzenia w branży… A kto powiedział, że operat natenczas nie był wykonany? To jest domniemanie nie potwierdzone…

Mania
Mania
5 lat temu
Reply to  Obserwatorek

Wiadomo że “łe jery”, bo “łe jery” ma złagodzić wagę sprawy? Widzę ze towarzysz szkolony. Z nie jednego pieca sie piec jadło co?

Dla was wszystko jest “łe jery” jak zatrudniacie to też “łe jery”. Typowa polska urzędnicza mętalność. Wszystko jest “łe jery” bo za nic nie odpowiadacie.

Obserwatorek
Obserwatorek
5 lat temu
Reply to  Mania

Pieców nie jadłem, ale jak widzę typową polską paranoję, szukanie spisków i przekrętów, to mówię łe jery… Czekam na wynik zapowiadanego śledztwa przez CBA i już. Jak się okaże, że nie ma żadnego śledztwa, ani przekrętu to osoby, które teraz lekko rzucają ciężkie oskarżenia powinny przeprosić.

Jurek
Jurek
5 lat temu

Radni wiedzieli – przypomniała mi się moja rozmowa z przed lat.
Zabrzmi jak anegdota ale nie jest zmyślona a prawdziwa.
Namawiałem kiedyś do kandydowania na radnego mieszkańca naszego uroczego Blinka, wówczas Komendanta Policji w Grodzisku Wlkp.
Romek pasowałbyś mi na radnego i długie uzasadnienie.
Roman Binek powiedział mi wtedy “Czynny policjant powinien gonić złodzieja a jak będę radnym to będę musiał być ślepym bo inaczej złodziej i jego rodzina nie będą na mnie głosować”.
Powiedziałem wtedy,że przesadza ale Romek zdania nie zmienił.
Sytuacja z Winnicą potwierdza niestety, że miałeś Romku 100% racji.
Dobrej nocy J.J.Sieradzan

Bauer Wasyl
Bauer Wasyl
5 lat temu

“Zwykły obywatelu” brawo!!!

To jest całe clou sprawy. Skąd pani urzędniczka wiedziała o wycenie nieruchomości przed oszacowaniem wartości?

Panie Tomiak, proszę wytłumaczyć się z tego.

Apolinary
Apolinary
5 lat temu

To niech gmina więcej opodatkuje i kasuje z ludzi, którzy włożyli serce w budowę tej Winnicy! Wszyscy tam pracowali społecznie, było dobrze. Użyczenie było, ale po czasie pan Tomiak stwierdził, że nie! Dzierżawa i to niemała. Dla takiego Stowarzyszenia to jest majątek. Chodzą słuchy, że WTZy też mają zacząć płacić. Ludzie czy to jest zdrowe? To jest chore! Ludzie, którzy robią coś społecznie i dla ludzi, którzy potrzebują pomocy mają zero wsparcia z gminy a tylko wręcz kłody pod nogi.

osoba,która Pana szanował
osoba,która Pana szanował
5 lat temu
Reply to  Apolinary

W powyższym artykule nie ma mowy o dzierżawie za Winnice, tylko że WTZ przed zakończeniem umowy użyczenia z niej zrezygnowały, a ile terenów rekreacyjnych ma Gmina utrzymywać, ten jest za daleko od miasta, moim zdaniem mało atrakcyjny i mało bezpieczny. Mamy park na imprezy rekreacyjne, teren przy Muzeum, Hale, teren przy WTZ i w WTZ dawnym Domu Kultury, a i jeszcze orlik i stadion, można by jeszcze dodać teren na działkach,miejsc od groma tylko chętnych na uczestnictwo w takich imprezach brak. Ciągle te same osoby + te których to dotyczy i muszą tam być.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu

Przy śniadaniu w pracy ostatnio gorący temat winnica oraz kampania wyborcza bo to nic innego nie jest, woda na młyn.
Od maja wszyscy wiedzieli i nikt nie reagował !
Pan Jurek też miał potknięcia podczas swojej kadencji i to pewnie ci sami pracownicy UMiG źle dopilnowali papierków ( przypominam tylko jeden z tematów BOISKO POD NAPIĘCIEM )
Na temat pracy urzędników popieram Panią Kasie i mam też swoje spostrzeżenia które napiszę pod artykułem ,, Gmina zamierza sprzedać grunt’’

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

krzychu
krzychu
5 lat temu

Panie Sieradzan tak pan walczy o tą winnice dla naszego miasta aby pozostała dostępna dla mieszkańców, wie niech Pan mi odpowie dlaczego podczas Pana rządów nie oddał Pan tego pięknego terenu pod władanie WTZ lub ,, SERCA ‘’ ?????? proszę tylko o odpowiedz a nie maślenie oczu !! Krzychu

Jurek
Jurek
5 lat temu
Reply to  krzychu

Krzysiu ile wypiłeś piw i nie kontaktujesz.
Pewnie oddał Św. Piotr według Ciebie.
Nawet dokupiłem tą część za stadionem z drugim stawkiem bo już wtedy zakładałem, że Rakoniewice będą się rozrastać i stadion powinien być w przyszłości wielofunkcyjny,
Jak pojadę z wnukiem to będę mógł usiąść w kawiarni, postrzelać na krytej strzelnicy a może nawet pograć w kręgle itp. jak wnuki będą ćwiczyć to co akurat lubią.
Kupujesz Krzysiu ? przyznaj się.
Życzę zdrowia bo na coś więcej chyba już za późno w Twoim wypadku.
J.J.Sieradzan

Krzychu
Krzychu
5 lat temu
Reply to  Jurek

Nie piłem piwa i nie obrażam Pana, chciałem wiedzieć dlaczego nie oddał Pan tego terenu WTZ lub stowarzyszeniu ,,Serce” nie w użytkowanie a na własność lub za przysłowiową 1zł. Ja dałem im trochę czasu i swojego potu przy pracach.
I jeszcze tylko to nie Pan kupił tę ziemie tylko gmina ! Pan tylko zarządzał naszymi pieniędzmi.
To ludzie będący w stowarzyszeniu Serce oddają serce i czas dla polepszenia bytu dzieci a politycy oraz ludzie tego typu co Pan próbują zaistnieć na ich pracy.

Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli pracujących i wspierających stowarzyszenie ,,Serce” i WTZ
Krzychu

Jurek
Jurek
5 lat temu
Reply to  Krzychu

Krzysiu sam piszesz ‘pod władanie WTZ ..” tak, że tu już mylisz pojęcia. własność i władanie.
A o tym, że nie ja kupiłem też się mylisz bo w akcie notarialnym jest mój podpis a że działałem w imieniu Gminy to “oczywista oczywistość”
Nie jeż się tylko nim coś napiszesz to najpierw pomyśl bo tak to Twoje pisanie wyprzedza myślenie.
Pozdrawiam J.J.Sieradzan

register
register
5 lat temu
Reply to  Jurek

Uważam, że bardzo nieładnie i niegrzecznie potraktował pan Krzycha. Ale to nie powinno właściwie nikogo dziwić. Zaraz pewnie mnie pan zaatakuje.

oburzony
oburzony
5 lat temu

Popieram przedmówce Krzycha, ja również działałem na winnicy społecznie i także pomysł sprzedaży mi sie bardzo nie podoba !!!! Ale Pan Sieradzan tez się wypiął w sprawie pomocy gdy użytkownikami było stowarzyszenie dużo Pan obiecał i nic więcej, teraz gdy Pan startuje w wyborach to się coś przypomniało ???? Takim zachowaniem przysparza Pan sobie jeszcze więcej wrogów ostatnio Pan przegrał bo również Pan miał ludzi gdzieś i nic Pana to nie nauczyło. Sprzedaż Winnicy to już przesadzona sprawa miejmy nadzieje ze nowy nabywca nie zamknie terenu tylko zainwestuje żeby to miejsce przetrwało, a władze (burmistrz i nasi wspaniali radni) może się naucza że jest coś takiego jak społeczność lokalna z która powinno się rozmawiać na rożne tematy jak i temat sprzedaży takich terenów jak winnica, pamiętajmy że to ludzie wybierają władze.

Jurek
Jurek
5 lat temu
Reply to  oburzony

Drogi Oburzony, ja się nie oburzam jak ktoś kłamie/ “nie oddał Pan tego pięknego terenu pod władanie WTZ… a oddałem.
Na dodatek zarzuca mi bezpodstawnie “maślenie oczu”.
Ja się bronię taką mam zasadę w życiu.
Nie atakuję pierwszy ale ten kto mnie bezpodstawnie atakuje musi się liczyć z celną kontrą.
Miłej nocy J.J.Sieradzan

Karmen
Karmen
5 lat temu
Reply to  Jurek

J.J.S. nie atakuje pierwszy!!! Czekał cierlpliwie prawie do wyborów, aż najpierw jego zaatakują. Ha…ha…ha…

Jurek
Jurek
5 lat temu
Reply to  Karmen

Widzisz Karmen cierpliwość,otwartość i długa pamięć to też moje zalety.
Za to nie rozrzucam nocą anonimowych ulotek, że “wybudujemy obwodnice” a jak wygrywam wybory i nic nie robię przez 4 lata to odpowiadam, że obwodnice “to nie moje kompetencje to GDDKiA”.
J.J.Sieradzan

Bauer Wasyl
Bauer Wasyl
5 lat temu
Reply to  Jurek

Juras, o co chodzi z tymi ulotkami? Powiedz coś więcej.

Jurek
Jurek
5 lat temu
Reply to  Bauer Wasyl

Wasyl to ulotka programowa Gerarda z 2010 roku roznoszona nocą pod drzwi tuż przed wyborami.
Za dużo mówimy o historii, to nie ma sensu musimy wrócić do teraźniejszości i przyszłości.
Mam pilny wyjazd za chwilę, jak Gerard nie odpowie Ci do 12:00 skąd wiedzieli cenę przed wyceną to jak wrócę Ci odpowiem.
Miłego dnia J.J.Sieradzan

Zuzka21
Zuzka21
5 lat temu

Dlaczego wszyscy wieszają psy na panu Tomiaku? Czy radni, którzy wiedzieli o pomyśle sprzedaży winnicy poinformowali mieszkańców?

Jurek
Jurek
5 lat temu
Reply to  Zuzka21

Zuzka bo to Burmistrz jednoosobowo ponosi odpowiedzialność za sprawy finansowe Gminy.
Zobacz ogłoszenie o przetargu kto jest podpisany na dole.
Pozdrawiam J.J.Sieradzan

Olivia
Olivia
5 lat temu
Reply to  Zuzka21

Ja coś czuję, że tu chodzi o to, że Pan Tomiak jest przystojniejszy, bardziej wykształcony i bardziej ludzki i niektórych to boli. I chcą go pomniejszyć.

Konrad
Konrad
5 lat temu
Reply to  Olivia

Szkoda ze wśród tych cech nie wymieniłaś kompetencji W sumie też istotne, he, he, he, he, he Ale w Polsce nie najistotniejsze jak widać he, he, he

Redaktorzyna
Redaktorzyna
5 lat temu
Reply to  Konrad

O kompetencjach Tomiaka bardzo wiele świadczy chociażby jego wypowiedź do gazety “Dzień Nowotomysko-Grodziski” gdzie – odnosząc się do sprawy winnicy – nazywa “pismem” uchwałę o obrocie nieruchomościami. I to mówi człowiek, który pełnił funkcję przewodniczącego rady…

Dokładny cytat: “…Właściwie to jestem zaskoczony – podkreśla. Uchwała Rady Miejskiej z 2008 roku określa zasady obrotu nieruchomościami i pozwala na ten obrót. Jest to PISMO doskonale znane radnym.”

Po prostu ręce opadają… Dla p. burmistrza uchwała to pismo.

456
456
5 lat temu

Ja wam odpowiem skad ta cena, nie czekając do 12h
Z punktu informacyjnego -nazwanego w innym artykule PLOTKARNIĄ

mieszkanka
mieszkanka
5 lat temu

Jak tak można non stop siedzieć przy komputerze i plotkami się zajmować?Proponuje dużo ruchu na świeżym powietrzu. Pan Gerard jest w pracy i proszę nie oczekiwać, że będzie odpowiadał na Pana obelgi.Myślę, że ma teraz ważniejsze sprawy do załatwienia, niż plotkowanie.

Jurek
Jurek
5 lat temu

O 13:00 jest “Wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej”, ciekawy jestem czy będzie relacja na “WR” i jaki ukaże się komunikat po posiedzeniu na temat przetargu na sprzedaż za bezcen Winnicy.
Miłego popołudnia J.J.Sieradzan

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu

Mam pytanie czy ktoś wie ile gruntów – działek budowlanych, rolnych sprzedała gmina w czasie panowania burmistrza Tomiaka ? A ile za rządów burmistrza Sieradzana ? Ciekawe

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Parweniusz
Parweniusz
5 lat temu

Oooooo widzę ze kolega-towarzysz Brzeczyszczykiewicz to szkolony i to w najlepszych szkoła moskiewskich. Jak tylko pojawi sie niewygodny fakt na temat winnicy to towarzysz o urzędnikach dla odciągnięcia uwagi… No, no, no szkoła moskiewska jak sie patrzy.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
5 lat temu
Reply to  Parweniusz

Nie kończyłem szkoły Moskiewskiej bo jestem za młody. Co do pracy urzędników to po prostu byłem tam i ten fakt opisałem, ja dziś miałem nawał pracy i każdy co ze mną coś załatwiał został obsłużony i każdy jest najważniejszy, wyszedłem na dymek tylko raz bo jest nawał pracy. Zresztą źle bym się czuł gdyby koś czekał pod moimi drzwiami a ja zajmował się czymś innym. Pewnie jesteś urzędnikiem z UMiG co do winnicy już wyraziłem swoje zdanie.
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Jurek
Jurek
5 lat temu

Jak to jest z wyceną nieruchomości.
Dokonuje tego rzeczoznawca na podstawie oględzin stanu faktycznego.
Najłatwiej wycenia się nieruchomości, które są często w obrocie tzn. dużo się kupuje i sprzedaje np. działki budowlane.
Na tej podstawie też publikuje się informacje o cenach w danym terenie jak to miało miejsce https://rakoniewice.pgo24.pl/ra….
Trudniej jeśli podobnych transakcji nie ma a tak jest w przypadku Winnicy.
Prywatny właściciel uzbrojonego w prąd, wodę, gaz i blisko dróg terenu w granicach miasta musiałby być wręcz niepoczytalny by sprzedawał go za 9,88 zł za m2.
Coś takiego po prostu się nie zdarza, może jak widać zrobić to tylko Burmistrz i co gorsze za aprobatą Radnych.
Pewnie w myśl powiedzenia “to nie moje”.
Skąd się wzięła cena przed faktyczną wyceną?
Jak widzicie nie na podstawie innych sprzedaży bo takowych nie było i tłumaczenie, że “ktoś w tym pracuje i jest zorientowany” jest kłamstwem.
Dam jeszcze trochę czasu i Gerardowi i Radnym by powiedzieli skąd wiedzieli o cenie 200000 zł przed wyceną.
Jeśli dalej będą milczeć to Wam odpowiem na przykładzie innej wyceny.
Miłego dnia J.J.Sieradzan

przyjaciel WTZ
przyjaciel WTZ
5 lat temu

Na FB powstała grupa o nazwie “NIE DLA SPRZEDAŻY WINNICY” poczytajcie sobie jak działa urząd i burmistrz Rakoniewic. Nie chcą udostępnić operatu szacunkowego dot. wyceny tego terenu. Ciekawe co mają do ukrycia…

Levono
Levono
5 lat temu
Reply to  przyjaciel WTZ

Może nie ma żadnego operatu…

przyjaciel WTZ
przyjaciel WTZ
5 lat temu
Reply to  Levono

O tym nie pomyślałem.. hm. .. jeśli tak jest to jest gorzej niż myślałem w tym urzędzie

operat
operat
5 lat temu
Reply to  Levono

może ktoś z pokoju 1 lub 2 zgubił operat.

FIAT
FIAT
5 lat temu
Reply to  przyjaciel WTZ

Ludzie, ale o co wam chodzi? Uważacie, że ten stawek i kawałek gruntu rolnego są więcej warte? Idźcie na przetarg, zapłaćcie pół miliona albo milion i po sprawie! Jak się chce kogoś uderzyć to kij się zawsze znajdzie. Kulczyk zbudował piękny obiekt w parku, gdzie strach było wejść, żeby nie dostać w twarz, ale też się znaleźli tacy, co przez lata po sądach Grobelnego ciągali, że za tanio sprzedał, bo to park, a później jak już zainwestowali i zmienili przeznaczenie to przecież więcej warte itp. Zastanówcie się ludzie nad sobą. Zamiast zajmować się głupotami weźcie się za zarabianie pieniędzy i sobie kupcie Winnicę, najmijcie karabinierów, żeby nadzorowali ten wspaniały teren i chronili przed mętami społecznymi. Macie tam 160 fanów przeciwnych sprzedaży Winnicy. Zrzućcie się po 2 tysiące i kupcie sobie! Nikt nikomu nie zabrania kupić, a 2 tysiące to nie majątek.

przyjaciel WTZ
przyjaciel WTZ
5 lat temu
Reply to  FIAT

Tak właśnie uważamy, że jest więcej wart, ale nie można tego zweryfikować, bo gmina nie raczy pokazać operatu… Skoro nie mają nic do ukrycia to w czym problem..

FIAT
FIAT
5 lat temu
Reply to  przyjaciel WTZ

Jak zdecydujecie się przystąpić do przetargu i wpłacicie wadium to staniecie się stroną zainteresowaną i wtedy dostęp umożliwią. Może teraz tam są dane osobowe, albo inne rzeczy. Nie wiem tego. Skoro uważacie, że ten teren jest więcej wart, to kupujcie. Sprzedacie z zyskiem.

Gdyby głupota mogła latać
Gdyby głupota mogła latać
5 lat temu
Reply to  FIAT

Stary, mylisz reżimy prawne. Podciągnij się trochę ze znajomości przepisów i nie wypisuj głupot. Jeśli jesteś urzędnikiem, to powinieneś zastanowić się nad zmianą pracy, bo wystawiasz na szwank dobre imię jednostki administracji publicznej, jaką jest Gmina Rakoniewice :))))

bazgroł
bazgroł
5 lat temu
Reply to  FIAT

Kolega “FIAT” to pewnie jeden z tych “kompetentnych” z pokoi 1 lub 2 – wasza sława sięga daleko poza granice gminy Rakoniewice.

KWW Decydujmy Wspólnie
KWW Decydujmy Wspólnie
5 lat temu
Reply to  FIAT

Szkodnik! W największym skrócie tak o Tobie należy napisac. Tacy ludzie jak Ty tylko utwierdzają w przekonaniu tzw. władze, że nie muszą nic, bo są świetymi krowami. O Twojej wiedzy nie ma sensu w ogóle wspominać, bo jest żenująco mała…

Grodziszczok
Grodziszczok
5 lat temu
Reply to  FIAT

Fiat nie masz nic do roboty w urzędzie tylko wypisywać głupoty ? DO pracy za to płacimy naszymi podatkami.

OloManolo
OloManolo
5 lat temu
Reply to  FIAT

FIAT – nie rozumiesz, czy nie chcesz zrozumieć?

W tej konkretnej sytuacji nie chodzi o operat, ale o pogwałcenie przez władze obywatelskiego prawa, jakim jest dostęp do informacji publicznej w sytuacji, gdy zachodzą wszelkie przesłanki do udzielenia takiej informacji, a brak jest prawnych przesłanek do odmowy. Ponadto sama odmowa wymaga określonej formy, jaką jest decyzja administracyjna, a nie jakieś pisemko.
Nieważny jest tutaj fakt, czy chodzi o operat, decyzję administracyjną, czy inny dokument urzędowy itp. Ważny jest sposób zachowania się organu.
Choćby nie wiem jakiej ekwilibrystyki dokonywać, nie ma żadnej możliwości, by obronić takie zachowanie burmistrza jako organu władzy publicznej.
Jest to sprawa dotycząca pryncypiów sprawowania władzy i relacji na linii władza obywatel. Tworzy się na naszych oczach bardzo niebezpieczny precedens. Słuszne jest pytanie – niewiedza, czy złośliwość. I to i to jest dyskwalifikujące…

Co do burmistrza, chyba zapomniał, co głosił 4 lata temu, gdy był kandydatem. Tak gładko wszedł w buciki swego poprzednika…

Żal, żal, żal…

prometeusz
prometeusz
5 lat temu
Reply to  przyjaciel WTZ

nic

Jurek
Jurek
5 lat temu

Ponieważ ani Gerard ani nikt z Radnych do dzisiaj nie odpowiedzieli Nam skąd znali cenę przed wyceną Winnicy, wyjaśnię Wam na innym przykładzie.

Burmistrz pod koniec 2011 kupił pałac i park też w dziwnych okolicznościach.
ANR zleciła wycenę i rzeczoznawca Pan Marian Witczak wycenił nieruchomość na 1,6 miliona złotych.
Burmistrz znając wycenę Pana Witczaka, polecił pracownikowi zadzwonić do Pana Witczaka i zapytać czy może podnieść wycenę do 2550000,00 zł.
Pan Witczak oczywiście odmówił, wtedy Burmistrz zlecił swojemu koledze z pokoju nauczycielskiego Panu Janowi /ten sam Pan wycenił teraz Winnicę na 9,88/ ponowną wycenę i Pan Jan wycenił tą samą nieruchomość na 2,550 tyś czyli o milion więcej, zgodnie z życzeniem Burmistrza i za tą wyższą cenę Burmistrz kupił pałac i park.
Tak to jest z wycenami w Naszej Gminie.
Ta sama nieruchomość w tym samym czasie może mieć różniącą się o milion cenę a inna też zgodnie z zamówieniem może mieć 9,88 zł za m2 gdy średnia cena m2 wynosi ok. 50,00 zł za m2.
Miłego wieczoru J.J.Sieradzan

50
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x