Rada Miejska przekazała skargę prokuratora do sądu

IMG 1525

Rada Miejska w Rakoniewicach postanowiła przekazać do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu skargę Prokuratora Okręgowego w Poznaniu, z dnia 25.07.2016 r., na uchwałę Nr X/49/2015 Rady Miejskiej w Rakoniewicach, z dnia 30 września 2015 r., w sprawie ustalenia Strefy Płatnego Parkowania, wprowadzenia opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w Strefie Płatnego Parkowania, wysokości stawek za parkowanie, wysokości opłat dodatkowych i sposobu pobierania.

Skarga prokuratora do WSA ma związek z kwietniowym wyrokiem NSA, który rozstrzygnął, że pobieranie opłat za parkowanie w sobotę jest niezgodne z prawem. Gmina Rakoniewice takie opłaty przez pewien czas pobierała. Chociaż radni z Rakoniewic podjęli 31 maja uchwałę o zniesieniu opłat w sobotę, w ocenie prokuratury nie zmienia to jej uprawnienia, żeby tę uchwałę zaskarżyć, z tego względu, że przez jakiś okres te opłaty były pobierane.

W odpowiedzi na skargę władze gminy wskazują, że mając na uwadze dokonaną przez Naczelny Sąd Administracyjny wykładnię przepisów, Rada Miejska w Rakoniewicach podjęła działania skutkujące wyeliminowaniem zapisów dotyczących pobierania opłat w soboty.

Tutaj można przeczytać pełną odpowiedź na skargę

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x