Przerwana dobra passa Sokoła

Piłkarze Sokoła Rakoniewice w sobotę 21 października br. o godzinie 15.00 na własnym stadionie podejmowali zespół Sparty Szamotuły.

Obie drużyny zaczynały sobotnie spotkanie z jednakowym dorobkiem (po 15 punktów), a wygrana w meczu dawała kolejne trzy punkty i szansę awansu na 4. miejsce w tabeli.

W spotkanie znakomicie mogli wejść podopieczni Macieja Świtały, ale stuprocentową sytuację zmarnował Mateusz Kaczmarek, posyłając piłkę obok bramki Patryka Boczka. Kolejne minuty to walka w środkowej części boiska i brak klarownych sytuacji mogących dać prowadzenie któremuś z zespołów. W 29. minucie goście przeprowadzają akcję, po której uzyskują prowadzenie, a na listę strzelców wpisuje się Damian Cudaszewski. Gospodarze próbują odrobić straty jeszcze przed przerwą, ale swoje szanse w 43. minucie marnuje Kaczmarek, posyłając piłkę nad poprzeczką oraz w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym Adrian Gracz minimalnie obok prawego słupka Boczka. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Sparty 1:0.

Od początku drugiej części spotkania gospodarze „rzucają się” do próby odrobienia strat, w 50. i 53. minucie meczu Sokół wykonuje rzuty rożne, ale nie stwarzają one zagrożenia dla bramki gości. Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy, boisko opuszcza Bartosz Bimkiewicz, a w jego miejsce wchodzi Norbert Konieczny. Mecz się zaostrza, ale sędzia nie pokazuje przy przewinieniach zawodników kartek.

W 72. minucie Sokół Rakoniewice ma rzut wolny z okolic 20. metra, a do piłki podchodzi Patryk Lipiński, którego strzał jest na tyle groźny, że piłka trafia w poprzeczkę bramki Sparty. Interwencja bramkarza Sparty mogła zakończyć się kontuzją, gdyż uderzył w słupek i potrzebna była pomoc medyczna.

W odpowiedzi rzut różny dla Sparty, który jednak kończy się fiaskiem. W 85. minucie kolejna sytuacja do wyrównania dla Sokoła, strzał z 30 metrów Patryka Lipińskiego, znakomitą interwencją popisuje się Patryk Boczek, przenosząc piłkę nad poprzeczką, tym samym ratując Spartę przed utratą bramki.

Pomimo ostrej gry pierwszą żółtą kartką ukarany zostaje zawodnik Sparty Krystian Wojciechowski dopiero w 85. minucie meczu. W 88 minucie z boiska schodzi wcześniej ukarany kartką Wojciechowski, a na boisku pojawia się Dominik Rozwadowski.

Ostatnie minuty spotkania. Tobiaszowi Utracie przytrafia się błąd w obronie, ale Przemysław Szała nie wykorzystuje prezentu zawodnika Sokoła, ponieważ Utrata w ostatnim momencie interweniuje po swoim błędzie i piłka wychodzi na rzut rożny. Rzut rożny dla Sparty i bardzo bierna postawa obrony Sokoła, którzy pozostawiają Szałę samego, który bez problemów z okolicy 7 metra umieszcza piłkę w siatce Sokoła, podwyższając wynik na 2:0 Na odrabianie strat i zmianę wyniku nie starczyło już czasu i Sparta pokonuje Sokoła 2:0.

Sokół skład: Patryk Borowczak, Bartosz Bimkiewicz, Adrian Gracz, Piotr Tomiak, Mateusz Kaczmarek, Tobiasz Utrata, Jakub Flieger, Aleksy Szczygieł, Patryk Lipiński, Adam Marciniak, Jakub Nowacki, Alan Miecznikowski, Tomasz Mikołajczak, Norbert Konieczny, Bartosz Dodat.

Sparta skład: Patryk Boczek, Kacper Szmyt, Adrian Barański, Jacek Gil, Rafał Chmal, Rafał Krówczyński, Przemysław Szała, Dominik Kowalik, Damian Cudaszewski, Filip Kaszkowiak, Krystian Wojciechowski, Mateusz Lembicz, Dawid Rozwadowski, Marek Tacik, Krzysztof Nowak, Aleksander Pieczak, Jakub Smulski, Sebastian Lachowicz.