Przebudowa drogi Rakoniewice-Łąkie-granica powiatu

lakie rakoniewice

6 września br. przez Starostę Grodziskiego Mariusza Zgaińskiego oraz Wicestarostę Grodziskiego Antoniego Kłaka, przy kontrasygnacie Skarbnik Powiatu Ewy Smoczyńskiej podpisana została umowa na przebudowę drogi powiatowej nr 3569P na odcinku Rakoniewice – Łąkie – granica powiatu.

Ze strony wykonawcy – Konsorcjum INFRAKOM KOŚCIAN spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa, INFRAKOM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością umowa została podpisana przez Krzysztofa Kluczyka.

Gmina Rakoniewice uchwałą z 28 czerwca 2016 przekazała pomoc Powiatowi Grodziskiemu w formie dotacji celowej, w wysokości 1500 000 zł na realizację tego zadania. Budżet przeznaczony na wykonanie inwestycji ma wynieść 2  890 000 zł.

Droga remontowana będzie na odcinku ok. 5,2 km i poszerzona do 5,5m. Na odcinku od drogi krajowej nr 32 do końca zabudowy w Łąkiem pojawi się nawierzchnia bitumiczna, a na ostatnim odcinku podwójne powierzchniowe utrwalenie emulsją i grysami. Zakres robót obejmować będzie również wzmocnienie pobocza, odwodnienie w Łąkiem (kanalizacja deszczowa), wykonanie chodników w obrębie skrzyżowań oraz wyniesionych przejść dla pieszych.

Mamy nadzieję, że po zakończeniu robót polepszy się komfort jazdy na tym odcinku, a nowa nawierzchnia posłuży przez wiele lat – informuje grodziskie starostwo

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
4 lat temu

Rzadko tam tędy jeżdżę ale mieszkańcom Łąkiego należało się już dawno nowa droga

bartosz j.
bartosz j.
4 lat temu

czasami jeżdżę tamtędy i ta droga wołała już o pomstę do nieba, a moje auto po ostatniej przejażdżce wymagało naprawy:felga do prostowania i amortyzator do wymiany. reasumując – bardzo się cieszę z tej inwestycji…i pewnie nie tylko ja

Grox
Grox
4 lat temu

Kiedy remont drogi Kotowo-Woźniki?

Małgorzata Maj
Małgorzata Maj
4 lat temu

Droga jest powiatowa. Koszt 2 890 000 zł. “Pomoc” gminy dla tego pożal się Boże powiatu 1 500 000 zł
Na co komu taki powiat?

xyz
xyz
4 lat temu

dokładnie, powiat swoimi decyzjami doprowadza na upadku, niejednokrotnie mówiłem o tym że jeszcze trochę i zlikwidują go, zresztą ponoć już są plany rozdziału i do 2020 powiat zniknie z mapy. Zresztą wszystko już scalone w jedna jednostkę (oczywiście bo chodzi o oszczędności ) wiec tylko jedno cięcie i koniec. Ale moze to i dobrze i zmieni się władza, naczelnicy i dowodzący – chociaż znając życie stara gwardia juz sobie etaty pozałatwiała. Nie pozdrawiam.

rakoniwiczanin
rakoniwiczanin
4 lat temu
Reply to  xyz

jesli to prawda mam nadzieje ze nasza gmina trafi do pow Wolsztyńskiego

kierowca (czasami tej drogi)
kierowca (czasami tej drogi)
4 lat temu

Wreszcie chciałoby się powiedzieć…… Brawo!.
Droga to zasługa głównie zasługa Burmistrza Rakoniewic i Sołtysa Łąkiego. To dzięki determinacji tych osób mieszkańcy Łąkiego (i nie tylko) będą się mogli cieszyć z nowej bezpiecznej drogi. Wkrótce będzie można pokonać ten niewielki odcinek nie uszkadzając sobie auta i nie poobrywając………….. 😉

7
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x