Prezes Polskiego Związku Unihokeja pozytywnie o turnieju w Rakoniewicach

IMG 5112

Prezes Polskiego Związku Unihokeja Marek Chomnicki odwiedził Rakoniewice w związku z odbywającym się w mieście turniejem Polish Cup 2017.

Marek Chomnicki pochodzi z Gdańska. Funkcję prezesa objął w październiku 2014 roku, a z unihokejem związany jest od szkoły średniej.

Jako sędzia międzynarodowy w swojej karierze sędziował między innymi mecze mistrzostw świata kobiet i mężczyzn, pucharów Europy, pucharów mistrzów oraz wiele meczów rozgrywanych na parkietach w Polsce i za granicą.

Marka Chomnickiego zapytaliśmy jak ocenia turniej w Rakoniewicach pod względem organizacyjnym.

Rakoniewice zawsze były dla nas szczególnym miejscem, znamy się od lat. Turnieje które się tutaj odbywały zawsze były na wysokim poziomie i zawsze się co roku cieszymy, że możemy do tych Rakoniewic wrócić, szczególnie do Jarka Indy, który jest naszym przyjacielem i wiemy, że turniej, który on organizuje zawsze jest na wysokim poziomie.

IMG 5075
Jarosław Inda, Marek Chomnicki

Jak ocenia Pan występ reprezentacji Polski w tegorocznej edycji turnieju.

To jest nasz ostatni turniej przed mistrzostwami świata przygotowujący do tych najważniejszych startów, więc nigdy nie wiadomo na jakim poziomie sportowym jesteśmy obecnie. Cieszę się z dwóch wyników sportowych, bo ze Szwajcarią 12:4 ( przegrana Polaków) to był wynik dość dobry, szczerze mówiąc różnica między zespołami jest dość duża, ale przede wszystkim cieszę się z wyniku z Niemcami. Z Niemcami zawsze nam się trudno grało, często przegrywaliśmy, na mistrzostwach świata wygrywaliśmy, to zawsze była loteria, a 10:4 ( wygrana Polski) to wynik dość pokaźny.

Czy w przyszłych latach planowane jest również rozgrywanie turnieju w Rakoniewicach?

To jest dwunasty turniej Polish Cup. Rakoniewice uczestniczą chyba już od ośmiu czy siedmiu edycji. Mam nadzieję, że ta nasza tradycja, która się już zrodziła – będzie kontynuowana. To wszystko zależy od różnych terminarzy i kalendarzy, ale też od władz samorządowych. Do tej pory burmistrz Gerard Tomiak był nam bardzo przychylny i myślę, że jeżeli jest wola władz lokalnych to nasza tym bardziej.

IMG 5038

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x