Powstanie brakujące ogniwo ścieżki rowerowej

IMG 2289

29.03.2016 r burmistrz Gerard Tomiak spotkał się z nowym dyrektorem poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Markiem Napierałą, który wrócił na swoje stanowisko po ponad dwuletniej przerwie. To właśnie z Markiem Napierałą udało się w gminie Rakoniewice zrealizować wszystkie dotychczasowe inwestycje przy drodze krajowej nr 32, m.in. ścieżkę rowerową z Rostarzewa do granicy gminy Wolsztyn, drogę serwisową w Rakoniewicach i wcześniej ścieżkę przez las z Rostarzewa do Rakoniewic.

Tak współpracę z dyrektorem wspomina burmistrz Gerard Tomiak

Współpraca układała się bardzo dobrze; gmina Rakoniewice często partycypowała w kosztach wykonania wymienionych inwestycji, wydając do tej pory około 4 mln. złotych. I brakowało do szczęścia ponad 3 – kilometrowego odcinka z Rakoniewic (Drzymałowa) do Ruchocic (koło firmy Bonduelle). Nie można było tego zrealizować ani za czasów (zresztą bardzo krótkich) dyrektora Piotra Stycznia, ani za czasów dyrektora Ryszarda Sikory, pomimo wielu wspólnych rozmów, próśb, pism, przekonywań etc. Nikt wcześniej nie chciał zauważyć tej “dziury”. Wykonanie tego odcinka pozwoliłoby przecież pokonać rowerem – bezpiecznie – drogę praktycznie z Granowa do Powodowa.

A tak burmistrz “na gorąco” komentuje ostatnie osiągnięcie, którym jest dojście do porozumienia z dyrekcją GDDKiA w Poznaniu, w sprawie dokończenia długo oczekiwanego odcinka ścieżki rowerowej z Drzymałowa do Ruchocic:

Wracałem z Poznania w miniony wtorek z szerokim uśmiechem; lata dobrej współpracy zaowocują budową tego odcinka. Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg w formule “projektuj i buduj”, przeprowadzona zostanie procedura zrid (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej), a w przyszłym roku inwestycja ma zostać fizycznie zakończona. Wspólnie z GDDKiA zrealizujemy też fragment ścieżki rowerowej w Rostarzewie – do firmy Indrol – brakujący, kilkudziesięciometrowy odcinek znacznie poprawi bezpieczeństwo pracowników tej firmy i pieszych; jesteśmy na etapie przygotowywania stosownego porozumienia.

-cieszy się burmistrz Gerard Tomiak

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Mariola
Mariola
4 lat temu

Super. Dziękujemy Panu Darkowi Wajsowi za podjęcie tematu i walkę o ten kawałem ścieżki.
Ciesze się, że jest Pan taki zaangażowany w sprawy lokalne.

Jurek
Jurek
4 lat temu

Wielkie dzięki Panu Dyrektorowi Markowi Napierale.

Ścieżka mogła być zrobiona już dawno.

Dyrektor Napierała kierował Oddziałem GDDKiA także w latach 2010-2014 ale NNB uważał wtedy, że droga 32 i ścieżka przy niej to nie jego kompetencje.

Straciliśmy wtedy całe cztery lata.

Dobrze, że Dyrektor Napierała nie pamięta wyczynów NNB ze sprzedażą w 2010 roku Nagrody-Statuetki, którą Gmina Rakoniewice wspólnie z Oddziałem GDDKiA kierowanym przez Dyrektora Marka Napierałę otrzymała za modernizację Rakoniewickiego Rynku.

Zmiana podejścia NNB cieszy.

Ciekaw jestem czy ścieżka będzie oświetlona tak jak pozostałe odcinki czy NNB znowu zafunduje Nam czarną dziurę na odcinku Ptaszkowo – Rostarzewo.

Pozdrawiam J.J.Sieradzan

sad
sad
4 lat temu

Trochę dziegciu.Robi mnie sie niedobrze od tych ścieżek . Naród nie ma czasu na jazde po tych ścieżkach .Ścieżki kosztują bardzo duzo i nie dają ani pracy ani zwiększenia możliwości pracy . Co ciekawe organizuje sie biegi i zatyka ulice miasta a ścieżki zarastają mchem. koszty ścieżek finansuje sie poprzez tworzenie opłat za stanie na ulicach .

3
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x