Powiatowe derby klasy okręgowej dla Sokoła Rakoniewice

W sobotę 17 czerwca br. o godzinie 16.00 na stadionie w Rakoniewicach rozegrana została ostatnia, dwudziesta szósta kolejka poznańskiej klasy okręgowej (zachód) pomiędzy miejscowym Sokołem, a drużyną SSG Kamieniec.

Sokół Rakoniewice-SSG Kamieniec

Przed derbowym pojedynkiem powiatu grodziskiego, wyżej notowani byli piłkarze Sokoła i to oni byli faworytami sobotniego spotkania rozgrywanego przed własną publicznością, lecz goście chcąc spokojnie myśleć o pozostaniu w klasie okręgowej, musieli zgarnąć w Rakoniewicach komplet punktów.

Już w 3. minucie meczu groźną akcję, która mogła dać prowadzenie, przeprowadzają gospodarze, lecz piłkę zmierzającą do bramki wybija obrońca gości. Mija dziesięć minut i strzał z okolic 30. metra Aleksego Szczygła broni bramkarz SSG Bartosz Dopiera. Mecz jest bardzo ostry i nikt z zawodników nie odstawia nogi.

Kolejna próba pokonania bramkarza gości w 21. minucie i ponownie strzał z 30 metrów w wykonaniu Aleksego Szczygła, ale tym razem bramkarz przenosi piłkę nad poprzeczką.

Sokół przeprowadza groźniejsze akcje tylko brak skuteczności lub dobra postawa Bartosza Dopiery nie pozwala zmienić bezbramkowego wyniku. W 33. minucie strzał Patryka Lipińskiego ponownie broni Dopiera. Pierwsza zmiana w Sokole nastąpiła w 36. minucie, gdy schodzącego z boiska Szymona Kaczmarka zastępuje Mateusz Kaczmarek. Do końca pierwszej połowy wynik nie ulega zmianie i do przerwy jest 0:0.

Po zmianie stron w bramce SSG Kamieniec następuje zmiana i między słupkami pojawia się Marcin Otto. Drugą połowę meczu znakomicie rozpoczęli podopieczni Pawła Brzeskota. Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia spotkania dopatrzył się przewinienia w polu karnym gospodarzy i bez wahania wskazał na punkt oznaczający rzut karny. Do piłki podszedł Przemysław Gawron i pewnym strzałem pokonał Patryka Borowczaka, tym samym zawodnicy SSG Kamieniec wyszli na prowadzenie 1:0.

Radość gości, nie trwała długo, gdyż w 7. minucie drugiej części spotkania, precyzyjnym dośrodkowaniem w pole karne popisał się Jakub Nowacki, a znakomita główka Aleksego Szczygła umieściła piłkę w lewym „okienku” bramki gości. W dalszej części meczu obserwujemy spokojną, przemyślaną grę Sokoła, a w grę gości wkradł się chaos i brak dokładności.

W 6.3 minucie aut z prawej strony boiska na wysokości pola karnego wykonuje Sokół. Mocno zagrana z autu piłka mija kilku zawodników i trafia pod nogi Aleksego Szczygła, a ten po raz drugi w sobotnim meczu kieruje piłkę do siatki i gospodarze prowadza 2:1.

Mijają kolejne minuty, aż w 74 minucie Patryk Lipiński precyzyjnym podaniem uruchamia lewe skrzydło, gdzie Norbert Konieczny z pierwszej piłki zagrywa w pole karne, a Mateusz Kaczmarek umieszcza piłkę w siatce dając trzecie trafienie dla Sokoła w sobotnim spotkaniu. Dwubramkowe prowadzenie utrzymało się do końcowego gwizdka sędziego i Sokół Rakoniewice pokonał SSG Kamieniec 3:1.