Sale w budynku szkolnym w Wiosce są zbyt małe

jablonna

Nadzór Pedagogiczny dokonał oceny zewnętrznej funkcjonowania przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Jabłonna w obszarze zarządzania. Niżej fragment oceny, poruszający obszary wymagające poprawy.

“W przedszkolu znajduje się wyposażenie wystarczające do realizowania podstawy programowej i przyjętych programów nauczania. Zdaniem dyrektora w przedszkolu nie występują braki w wyposażeniu przedszkola w pomoce dydaktyczne, a nauczyciele oceniają je jako wystarczające.

Podczas obserwacji zajęć zauważono, że trzy sale przedszkolne są dobrze wyposażone. Są podzielone na część do odpoczynku, zabawy i pracy, jednak umiejscowienie dywanów bezpośrednio przed drzwiami powoduje, że chodzi się po nich w butach, co nie sprzyja
utrzymaniu ich w czystości oraz higienie wypoczynku i zabaw dzieci.

Sale w budynku szkolnym w Wiosce są zbyt małe, a wyposażenie jednej z nich w pomoce dydaktyczne i zabawki dla dzieci nie umożliwia realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

W sali brak jest odpowiedniej ilości zabawek, klocków, którymi mogłoby się bawić dwadzieścia pięć dzieci. Plac zabaw w Wiosce wyposażony jest w pojedyncze, nieatestowane drabinki, przy oddziale przedszkolnym w Jabłonnie nie ma zamontowanych żadnych urządzeń na placu zabaw. Jedyne atestowane urządzenia placu zabaw znajdują się przy szkole w Jabłonnie.
W przedszkolu nie istnieje plan poprawy warunków lokalowych i wyposażenia dydaktycznego. Dyrektor w wywiadzie podaje, że w przedszkolu istnieje plan utrzymania lub ulepszenia warunków lokalowych. Jego zdaniem samorząd wspomaga przedszkole zabezpieczając środki finansowe na bieżące jego funkcjonowanie, na zakup pomocy dydaktycznych, na zorganizowanie parkingu. Rodzice udzielają wsparcia finansowego podczas zakupu wyposażenia przedszkola.

Z przedstawionej przez dyrektora dokumentacji nie wynikają jednak zapisy kompleksowego, systematycznego planowania poprawy warunków lokalowych i wyposażenia, a jedynie dowodzi ona prowadzenia działań o charakterze chwilowym”. 

 Cały raport do pobrania

Pozostałe raporty z ewaluacji placówek oświatowych w gminie Rakoniewice przeprowadzonych w ostatnim półroczu dostępne są niżej.

17-04-2013PSzkoła Podstawowa im. Marcina Rożka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jabłonnie, ul.Nowotomyska 9, 64-308, JabłonnaiconDocument
29-01-2013PPrzedszkole w Zespole Przedszkolno-Szkolno-Gimnazjalnym w Ruchocicach, ul.Poznańska 23, 62-073, RuchociceiconDocument
29-01-2013PSzkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Zespole Przedszkolno-Szkolno-Gimnazjalnym w Ruchocicach, ul.Poznańska 23, 62-073, RuchociceiconDocument

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Obserwator
Obserwator
7 lat temu

A gdzie jest reszta raportów z ewaluacji w naszej gminie??? Gdzie raport Ruchocic i przedszkola w Rakoniewicach??? Mam wrażenie, że nagonka na Jabłonnę się nie skończyła i ktoś tu jest wyraźnie stronniczy.

ona
ona
7 lat temu

No niestety to nie nagonka, Ruchocice wyszły rewelacyjnie (jest już ocena) a przedszkole też bardzo dobrze.Nieraz trza przyjąć krytykę na klatę…

mama
mama
7 lat temu

A czy ktoś zauważył, że ewaluacja w Ruchociach dotyczyła zupełnie czegoś innego (patrz: Środowisko i Procesy) niż w Jabłonnie (patrz: Zarządzanie)? Więc skąd porównania?
Zostawicie Jabłonnę w spokoju!

Bakara
Bakara
7 lat temu

Sale w budynku szkolnym w Wiosce są zbyt małe. Tak dokładnie!
A dzieci jest bardzo dużo. Więc należy pomyśleć o budowie przedszkola z prawdziwego zdarzenia w Jabłonnie. Tak naprawdę ten raport nie tyle oceniał szkołę tylko jak szanowny Organ prowadzący dba o tę placówkę. W końcu kto finansuje wyposażenie szkoły?

obywatel
obywatel
7 lat temu
Reply to  Bakara

No właśnie. O to chodzi. Trzeba zbudowac przedszkole z prawdziwego zdarzenia.

5
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x