Poseł spotkał się z mieszkańcami Rostarzewa

IMG 2908

Paweł Szałamacha – wiceminister skarbu państwa w latach 2006-2007 w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, a obecnie poseł Prawa i Sprawiedliwości odwiedził w tym tygodniu powiat grodziski i spotkał się z mieszkańcami Granowa i Rostarzewa. W poprzednich wyborach parlamentarnych poseł Szałamacha otrzymał w powiecie grodziskim 858 głosów. Niedawno otworzył biuro poselskie w Grodzisku Wielkopolskim.

Skąd pomysł na te spotkania? Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje się do kongresu programowego w lutym i konsultuje jego założenia z obywatelami. Spotkania z ludźmi mają pomóc w wymianie informacji.

Paweł Szałamacha obecnie pracuje w komisji finasów i wokół tych spraw koncentrowały się wypowiedzi posła – podatki, budżet, prywatyzacja itp.

Poseł m.in. przybliżył słuchaczom w jaki sposób PiS chce pozyskać pieniądze na rozwiązywanie problemów naszego kraju. Jednym z pomysłów jest zwiększone opodatkowanie sektora finansowego, kolejnym ograniczenie liczby zorganizowanych wyłudzeń podatku VAT, które zdaniem posła wystepują nagminnie narażając kraj rosnące straty finansowe.

Poruszona została także kwestia nieuzasadnionej sprzedaży części przedsiębiorstw państwowych w ramach przekształceń własnościowych, które odbyły się w Polsce w okresie transformacji ustrojowej. Zagadnienie spotkało się ze zrozumieniem w gronie kilkunastu słuchaczy, którzy przybyli na spotkanie w Rostarzewie.

Dużą wagę dla PiS stanowić mają sprawy związane z ochroną zdrowia oraz wyrównywaniem poziomów dochodów ludności. Jeżeli można promować ustawowo podniesienie poziomu dochodów najbiedniejszych, to Prawo i Sprawiedliwośc będzie to robić – zapowiada Paweł Szałamacha.

O czym mówił poseł? Wystąpienie z Rostarzewa dostępne jest w odtwarzaczu niżej.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x