Poseł na Sejm RP Marta Kubiak odwiedziła rakoniewickie WTZ

IMG 9728

Warsztaty Terapii Zajęciowej, prowadzone przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Serce” w Rakoniewicach, mają opinię otwartych dla wszystkich, którzy chcieliby je odwiedzić.

Spotykamy się z taką opinią i bardzo nas to cieszy. Młodzież w Warsztatach jest szczera i kontaktowa dlatego często mamy odwiedziny i wizytacje.

Dnia 14 lutego odwiedziła nas pani Poseł na Sejm RP Marta Kubiak  wraz z panią Dorotą Jaśkowiak Przewodniczącą Rady Powiatu Grodziskiego. Oprócz rozmowy na temat celów realizowanych przez Stowarzyszenie oraz zasad prowadzenia WTZ oprowadziliśmy po naszej siedzibie, aby pani Poseł mogła zobaczyć w jaki sposób prowadzone są zajęcia. Naszych gości zapoznaliśmy także z obecnie prowadzoną działalnością Spółdzielni Socjalnej „ Serce” gdzie zatrudnionych jest kilkanaście osób niepełnosprawnych i wykonują takie prace jak: porządkowanie terenów zielonych, produkowanie EKO-PODPAŁKI do grilla, pieca i kominka, prace zlecone w różnego rodzaju zakładach pracy i lokalnych firmach oraz konfekcjonowanie ślimaków i słodyczy z firmy „ RAKPOL” z Rakoniewic. Podkreśliliśmy, że gdyby nie zapał i zaangażowanie Honorowej Pani Prezes Mirosławy Sworowskiej oraz wsparcia Stowarzyszeń działających na rzecz rozwoju ekonomii społecznej, do których również należy nasz WTZ – nie moglibyśmy mówić o takich sukcesach w obszarze aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Jesteśmy dumni, że prowadzili wiele zadań skierowanych dla osób niepełnosprawnych i coraz chętniej o tym opowiadamy. Nie zawsze udaje nam się wszystkie zaplanowane zadania zrealizować, ale nie poddajemy się i dlatego odnosimy sukcesy. Pani Poseł była mile zaskoczona, że tak wiele różnych prac wykonujemy, że osoby niepełnosprawne pod opieką instruktorów terapii zajęciowej i asystentów osób niepełnosprawnych realizują swoje marzenia. Tematów do rozmów jest wiele, a czasu zbyt mało, więc już dziś czekamy na kolejne odwiedziny pani Poseł.

źródło: WTZ Rakoniewice

IMG 9730 IMG 9732

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x