Polish Cup ponownie gościł w Rakoniewicach

W kalendarzu imprez sportowych organizowanych w Rakoniewicach trwale zagościły zawody Polish Cup w unihokeju. Corocznie w pierwszych dniach lutego kibice mogą zobaczyć zmagania mężczyzn lub kobiet.

Od piątku 2 lutego do niedzieli 4 lutego w Rakoniewicach, Nowym Tomyślu oraz Zbąszyniu odbywał się 13. Polish Cup w unihokeju kobiet U-19. Był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata 2018.

Na turniej trener Tomasz Bogdański powołał 25 zawodniczek, z których ścisłą dwudziestoosobową grupę zabierze na Mistrzostwa Świata. Zostaną rozegrane  w Szwajcarii.

W pierwszym piątkowym spotkaniu w rakoniewickiej hali o godzinie 10.00 na Polki czekały Szwajcarki. Po bezbramkowej pierwszej tercji, kolejna przyniosła remis 1:1. Skuteczniejsze w trzeciej tercji Szwajcarki zdobyły cztery bramki i wygrały całe spotkanie 5:1.

Niezapomniane widowisko w wykonaniu Polekobejrzeli kibice zgromadzeni w piątek o godzinie 18:00 na hali w Zbąszyniu. Tam nasze zawodniczki grały swój drugi mecz. Ich rywalkami były Niemki. Worek z bramkami rozwiązała Gabriela Pysz, strzelając pierwszą bramkę w 12. minucie. Kolejne minuty to prawdziwa dominacja Polek i wysoka wygrana 12:1.

Trzecie starcie i na drodze stają Czeszki. Rozochocone wysokimi wygranymi ze Słowaczkami i Niemkami chciały znacząco powiększyć swój bilans bramkowy. Polki w spotkaniu z Niemkami również pokazały, że wiedzą jak znaleźć drogę do bramki. Pierwsza tercja i dwa trafienia Czeszek. Szybka reakcja trenerów Polek pozwoliła prowadzić im wyrównaną grę, jednak nie pozwoliła na odrobienie strat i ostatecznie przegrywamy 2:0.

Rakoniewice przy pełnych trybunach ponownie witały Polskie unihokeistki w starciu ze Słowaczkami. Po dwóch bezbramkowych tercjach w trzeciej po golu Roxany Polańskiej, w 47. minucie, Polki objęły prowadzenie. Końcowe minuty i niespełna pięć minut do końca Słowaczki zdobywają bramkę dającą remis, a chwilę później wychodzą na prowadzenie i wygrywają mecz 2:1. (zdjęcia z tego spotkania niżej).

W niedzielę 4 lutego mecz o trzecie miejsce w końcowej rywalizacji Polek rozegrały w Zbąszyniu, a ich rywalkami były reprezentantki Norwegii. Po dwóch pierwszych tercjach było 2:2.  Decydującą o końcowym wyniku, trzecią tercję wygrały Norweżki 2:1, a całe spotkanie 4:3. Tym samym Polki z jedną wygraną na koncie zajęły 4. miejsce w turnieju.