Policjant potrącony w Rostarzewie przez nietrzeźwego kierowcę.

313 278917

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 34–latek, który prowadził auto przemieszczając się ulicami Rostarzewa w gminie Rakoniewice.

-poinformowała grodziska KPP w komunikacie

Policjanci informują, że mężczyzna chcąc uniknąć konsekwencji potrącił policjanta i próbował uciekać. Funkcjonariusz mimo odniesionych obrażeń w ostatnim momencie zdążył wyjąć kluczyki ze stacyjki i unieruchomić pojazd. Kierowca został zatrzymany. Odpowie przed sądem za złamanie przepisów kodeksu karnego. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał również zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta.

Do zdarzenia doszło 10 maja około godz. 21.00. Grodziscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kierowcy poruszającego się samochodem osobowym marki VW Passat, który najprawdopodobniej jest pijany. Policjanci patrolując ulice Rostarzewa w gminie Rakoniewice zauważyli pojazd odpowiadający opisowi. Funkcjonariusze natychmiast wezwali kierowcę do zatrzymania. Mężczyzna zatrzymał się, a kiedy podszedł do niego policjant postanowił uciekać. Kierowca volkswagena potrącił policjanta chcąc odjechać z miejsca kontroli. Odpowiednio ustawiony przez innych funkcjonariuszy radiowóz skutecznie odcinał drogę kierowcy, pozbawiając go jednocześnie możliwości dalszej ucieczki. Policjant mimo odniesionych obrażeń zdołał w ostatniej chwili wyciągnąć kluczyki ze stacyjki i unieruchomić pojazd.

-relacjonuje przebieg zdarzeń policja

W trakcie zatrzymania policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek założonych na ręce trzymane z tyłu. Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy tylko potwierdziło zgłoszenie, jak również przypuszczenia interweniujących funkcjonariuszy. Badanie alkomatem wykazało, że 34-letni mieszkaniec gminy Rakoniewice miał ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

-przekazali policjanci w komunikacie

Kodeks karny przewiduje, że kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej policjanta również grozi kara więzienia na okres nawet do lat 3.

Źródło: policja.pl

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x