Policjanci przerwali szybką jazdę dwudziestolatka

W naszym kraju od kilku już lat obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące ruchu drogowego.

Jednym z istotniejszych zapisów jest zatrzymanie prawa jazdy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczy o 50 km/h dozwoloną prędkość jazdy. Jest to przepis administracyjny, od którego nie ma środków odwoławczych. Ponadto przepis ten został obwarowany rygorem natychmiastowej wykonalności.

Do takiej właśnie sytuacji doszło w minioną sobotę w Rakoniewicach. Jadący ponad 120 km/h kierowca stracił uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

19.10.2019 r. około godz. 08:00 w Rakoniewicach przy ulicy Wielichowskiej policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Grodzisku Wielkopolskim zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Peugeot 20-letniego mieszkańca powiatu jarocińskiego. Powodem kontroli było przekroczenie przez mężczyznę dozwolonej na terenie zabudowanym prędkości jazdy. Kierowca pędził 126 km/h w miejscu, gdzie nie powinien przekroczyć 50 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, wystawiając obowiązujące przez 24 godziny pokwitowanie, na podstawie którego mógł dojechać samochodem do domu.

Prawo jazdy przekazane zostało do organu, który je wydał. W drodze decyzji administracyjnej zostanie ono zatrzymane na okres 3 miesięcy. Dodatkowo kierujący ukarany został mandatem karnym oraz punktami karnymi.

Tekst i zdjęcia: KPP Grodzisk Wlkp

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *