Policjanci po śladach trafili do mieszkańca Grodziska

Śrubokręty, maskę typu „wendetta”, pistolet na metalowe kulki oraz dwa telefony komórkowe, stanowiące własność sprawcy włamania, znaleźli policjanci na miejscu przestępstwa w gminie Rakoniewice.

Rakoniewiccy policjanci zatrzymali 31- letniego mieszkańca Grodziska Wielkopolskiego. Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem do warsztatu jednej z firm na terenie gminy Rakoniewice. Łupem złodzieja padły między innymi elektronarzędzia, które wyceniono na łączną kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Sprawca, najprawdopodobniej przez pomyłkę, na miejscu przestępstwa pozostawił reklamówkę.

Rakoniewiccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do warsztatu jednej z firm na terenie gminy Rakoniewice. Włamanie nastąpiło w nocy z 29 na 30 sierpnia br. Sprawca sforsował konstrukcję zabezpieczającą drzwi wejściowe do warsztatu, włamał się do środka i ukradł klika sztuk elektronarzędzi o łącznej wartości kilkunastu tysięcy złotych.

Na miejscu policjanci znaleźli reklamówkę, a w niej między innymi śrubokręty, farbę w sprayu, maskę typu „wendetta”, pistolet na metalowe kulki oraz dwa telefony komórkowe. Później okazało się, że te przedmioty należą do sprawcy włamania.

W efekcie podjętych działań policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Grodziska Wielkopolskiego. Człowiek ten wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Funkcjonariusze w całości odzyskali skradzione przedmioty. Przestępcy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.